Президент доручив міністру внутрішніх справ, іншім урядовцям та СБУ підготувати гуманітарний план для території проведення операції
Президент України Володимир Зеленський поклав край офіційному режиму інформаційної тиші та вперше відкрито сказав про те, що Україна наступає в Курській області РФ. На засіданні ставки 12 серпня президент доручив міністру внутрішніх справ, іншім урядовцям та СБУ підготувати гуманітарний план для території проведення операції. Крім того, глава держави, як і раніше, налаштований домогтися від партнерів дозволу на застосування далекобійної зброї в Курській області та в цілому по території РФ.
Зеленський дав доручення Координаційному штабу, ГУР, СБУ та МВС - підготувати чітку й прозору стратегію повернення українців з російського полону. Міністерству оборони та дипломатам президент доручив представити перелік необхідних дій з боку України, щоб отримати від партнерів дозвіл на використання далекобійної зброї для захисту території країни, пише пресслужба Офісу Президента.
"Найважливіше – була доповідь Головкома Олександра Сирського щодо наших оборонних дій на фронті та операції в Курській області. Вдячні всім солдатам і командирам за стійкість та рішучі дії", - зазначив Зеленський.
Зокрема Сирський повідомив, що проведення наступальної операції на території Курської області продовжується. Наразі під контролем ЗСУ перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території РФ.
За словами Зеленського, на ставці також була доповідь економічного блоку. Слухали першу віцепремʼєрку Юлії Свириденко.
"Збільшуємо частку українського виробництва в державних закупівлях. Уряд готує для наших підприємств тривалі, прогнозовані контракти на 5–10 років", - підсумував Зеленський.
Зазначимо, що офіційно українське командування події на Курщині до 12 серпня не коментувало. Президент України Володимир Зеленський після доповідей Сирського робив заяви про "витіснення війни на територію агресора". Також президент говорив про "наші оборонні дії на напрямках, звідки Росія завдавала ударів по українській території". Словосполучення "Курська область" він не вимовляв.
Сирський вже після початку наступу на Курщині заявляв, що він прибув у “вихідний район”. Йдеться про місце, з якого починаються наступи. Але головком не уточнював, який самий район та наступ він має на увазі. 11 серпня головнокомандувач ЗСУ наголосив, що Україна продовжує операцію, але теж не згадав Курську область.
Як писав Інформатор, у ніч на 6 серпня ЗСУ увійшли на територію Росії в районі міста Суджа, населення якої становить близько п’яти тисяч осіб. Вже до вечора 7 серпня вони просунулися вглиб території, обходячи Суджу з двох напрямків: північно-східного і південно-східного. У ніч з 9 на 10 серпня російська влада оголосила на території Брянської, Курської та Бєлгородської областей режим так званої "контртерористичної операції", пояснюючи це "загрозою з боку України". Також повідомлялося, що через ситуацію в Курській області окупанти вирішили передислокувати оперативні резерви з різних напрямків фронту у Курську область, де наразі тривають бої.
Тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олексій Смирнов 12 серпня заявив, що ситуація в регіоні залишається складною. За його словами, на цю мить під контролем Збройних сил України перебуває 28 російських населених пунктів. Також Смирнов сказав, що наші захисники просунулися вже на 40 кілометрів у Курській області.
Начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов пообіцяв російському диктатору Володимиру Путіну, що російська армія розгромить ЗСУ в Курській області та вийде на кордон РФ. Експерт німецького видання Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке вважає, що операція України у Курській області є дуже ризикованою, враховуючи, що бійцям ЗСУ колись доведеться покинути територію РФ. Можливо, навіть під міжнародним тиском. Водночас цей наступ змінює "правила гри", визнає Рьопке.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.