Байден і Шольц обговорили подальшу підтримку України та "безглузде" інтерв'ю путіна Карлсону

Читать на русском

Американський лідер заявив, що якщо Конгрес США не підтримає Україну, це буде "близькою до злочинного нехтування"

Читать на русском
Джо Байден і Олаф Шольц
Байден обурений навіть можливістю припинення фінансової допомоги Україні

Американський лідер заявив, що якщо Конгрес США не підтримає Україну, це буде "близькою до злочинного нехтування"

Президент США, Джо Байден, прийняв канцлера Німеччини, Олафа Шольца, у Білому домі для обговорення широкого спектру актуальних питань. Зокрема, обговорювали продовження підтримки України в умовах конфлікту з росією. бо якщо Україна не отримає допомогу від США, їй доведеться підвищувати податки для населення.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, під час зустрічі у Овальному кабінеті Шольц висловив переконання, що Німеччина та США мають важливу роль у збереженні міжнародного миру, особливо у контексті агресивних дій росії щодо України. Він підкреслив, що це питання залишається надзвичайно актуальним.

Крім того, канцлер Німеччини висловив своє обурення щодо інтерв'ю володимира путіна американському пропагандисту Такеру Карлсону, яке він назвав "безглуздим". Шольц відзначив, що російський лідер систематично паплюжить історичні факти та активно намагається анексувати території сусідніх країн.

Зокрема, Шольц запевнив, що путін "завжди багато бреше про історію цієї війни" та насправді він прагне урвати чимбільше території від сусідніх країн. Тому "необхідно зробити все можливе, аби підтримати Україну і дати їй спроможності захищатися".

Зі свого боку, президент Байден висловив підтримку позиції німецького колеги і заявив, що американський Конгрес активно розглядає цю справу. Байден визначив невідповідальність будь-якої недбалості з боку Конгресу щодо підтримки України як "близької до злочинного нехтування". Він підкреслив, що будь-яке відхилення від цієї позиції буде неприпустимим.

Нагадаємо, що канцлер ФРН, Олаф Шольц, прибув до США з робочим візитом у п'ятницю, 9 лютого. Попередньо він зустрівся з сенаторами обох політичних партій для обговорення питань, що стосуються України.

Допомога від США: як голосував Сенат

Сенат Сполучених Штатів 8 лютого прийняв законопроєкт про виділення 95 мільярдів доларів США безпекової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню окремо від міграційної угоди. Вдалося зібрати аж 67 голосів “за”, хоч необхідно було мати 60. Попереду ще розгляд в Палаті представників, де у республіканців більшість і вплив MAGA значно відчутніший, крім того, до остаточного голосування в Сенаті будуть вноситися правки. Зокрема, Сполучені Штати планують виділити 61 мільярд доларів для України.

Нагадаємо, що допомога від США спрямовувалась на зарплати в державному секторі та соціальну допомогу. Усі виплати здійснюються на підставі щомісячних звітів, окремо за кожною категорією працівників та одержувачів соціальної державної допомоги.

При цьому 7 лютого голосування за обєднаний законопроєкт про допомогу союзникам США та міграційну угоду так і не пройшло сенат. Причиною стала позиція Дональда Трампа, який намагається створити для себе сприятливі умови на президентських виборах. Президент Джо Байден заявляв, що фаворит республіканців навіть погрожує конгресменам. Дональд Трамп є "людиною-хаосом" і класичним політичним флюгером: чи є його участь у виборах в США невідворотньою, що зможе завадити йому перемогти і чого від усього цього чекати Україні, міркує політтехнолог Борис Тізенгаузен.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.