У Мінфіні розповіли про план "Б" на випадок затримки допомоги від союзників: очікується ще більше податків

Під планом "Б" обговорюють активізацію внутрішнього ринку запозичень, фіскальну оптимізацію та консолідацію

Мінфін і нардеп Ніна Южаніна
Мінфін розглядає альтернативи і стратегії залучення фінансових ресурсів

У Міністерстві фінансів відзначили, що не бездіяли та не чекали, поки обстановка вирішиться сама собою щодо затримки фінансової допомоги від партнерів. Відтак, розповіли про план "Б", який передбачає зокрема ріст податків серед населення. Але також уряд активно працює над тим, щоб залучити додаткові кошти до бюджету у випадку затримки фінансування від союзників.

У Міністерстві фінансів підкреслили, що вони приймають необхідні рішення, не стоячи на місці. Про це відомство повідомило у коментарі "РБК-Україна". Зокрема, план "Б" включає ряд заходів.

"Це ряд вже здійснених заходів всередині країни, в тому числі максимізація залучення коштів на внутрішньому борговому ринку, так і наближення інших відрахувань до держбюджету. До того ж, податкова і митниця перевиконали січневий план по зборах, +14% та +30% відповідно", – пояснили там.

Крім того, у Мінфіні зазначили, що триває активна взаємодія з країнами G7 та іншими ключовими партнерами для отримання додаткових фінансових ресурсів. У Мінфіні зазначили, що результати згодом вже будуть публічно озвучені. Наразі зазначається, що домовленості формалізуються.

"Активно продовжує допомагати уряд Японії, за що ми їм надзвичайно вдячні! Це і є наш план "Б". Ситуацію тримаємо під контролем", - зазначили у Мінфіні.

Народна депутатка Ніна Южаніна проаналізувала план "Б" від Мінфіну у своєму телеграм-каналі. Пише, що подробиці цього плану, який допоможе Україні отримати необхідні кошти та покрити бюджетний дефіцит у випадку, якщо фінансова допомога від США буде заблокована, вона як завжди, дізналася з міжнародних ЗМІ (зокрема, про це повідомляє агентство Bloomberg - ред).

"Заходи, передбачені "планом Б", наразі обговорюються і потенційно включатимуть активізацію внутрішнього ринку запозичень, фіскальну оптимізацію та консолідацію", - повідомляє західне видання.

Також очікується, що українські чиновники мають запропонувати цей план МВФ під час візиту його співробітників до Києва наступного тижня. Южаніна пояснює, що означають на практиці ця "фіскальна оптимізація". 

"Фіскальна оптимізація – не що інше, як збільшення ставок податків.
І, як завжди, платники дізнаються про це останніми: їх просто поставлять перед фактом", - написала вона.

Вона додала, що на суспільстві в інформаційному просторі "тестують ймовірність запровадження різного роду лімітів та обмежень, що вже стало практикою цієї влади".

Податки можуть зрости

Варто зауважити, що протягом першого місяця 2024 року українські громадяни сплатили 96 мільярдів гривень податків. А за останній рік через "Дія.City" IT-компанії сплатили податків на 4 млрд грн. Рейтинг найбільших платників податків очолює стримінг Megogo. За ним йдуть ізраїльський розробник ігор Plarium і банк Monobank.

Нагадаємо, що голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев ініціював заборону на продаж тютюнової та алкогольної продукції з акцизними марками старого зразка вже з 1 червня та 1 вересня відповідно. Спершу нардеп хотів запровадити зміни вже з квітня, однак бізнес домігся відтермінування. У будь-якому разі, згідно з висновками експертів, ідея Гетманцева все одно вдарить по виробниках та торговельних мережах України.

Також в Україні застосовується регресивна шкала податків, коли той, хто заробляє менше, платить вищий відсоток податків. В розвинених країнах навпаки - що більша зарплата, то вищий відсоток податку. Чому у нас така система і що варто міняти – написав для Texty консультант з бізнес-стратегій Михайло Петечук.

Нагадаємо: Російські системи радіоелектронної боротьби не якісніші за українські - їх просто більше. Але й Україна має суттєву перевагу: яку саме, і завдяки чому ми досягаємо успіхів у війні майбутнього, розповідає авіаційний фахівець Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube