Акція протесту, сутички з поліцією та перекриті вулиці: як у Грузії проходить перший суд над Саакашвілі

Читать на русском

Там відбувається засідання у справі про розгін мітингу 7 листопада 2007 року та розгром офісу телекомпанії «Імеді»

Читать на русском
Акція протесту, сутички з поліцією та перекриті вулиці: як у Грузії проходить перший суд над Саакашвілі

Там відбувається засідання у справі про розгін мітингу 7 листопада 2007 року та розгром офісу телекомпанії «Імеді»

Екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі вперше після затримання доставили до суду. Під будівлею відбуваються зіткнення активістів з поліцією, постраждали кілька людей, їм знадобилася медична допомога. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на “Ехо Кавказу.».

Суд розглядає справу про розгін мітингу 7 листопада 2007 року та розгром офісу телекомпанії «Імеді». Саакашвілі присутній у залі засідання. Територія біля суду повністю оточена поліцією. На місці перебувають прихильники Саакашвілі, але у двір суду їх не пускають.

Раніше Мін'юст неодноразово відмовляв Саакашвілі у присутності в залі суду, виходячи із заходів безпеки та ризиків погіршення стану здоров'я. Як альтернативу йому пропонували брати участь у процесі дистанційно або проводити судові засідання у в'язниці, проте політик цього не захотів.

Декілька активістів вилізли на огорожу біля будівлі суду з прапорами Грузії та України. Вони стали вигукувати «Міша!, Мишко!». За інформацією ЗМІ, поліцейські неодноразово просили їх спуститися, проте вони не відреагували на вимоги співробітників МВС. Виникла бійка, поліцейські застосували перцеві балончики. Декільком демонстрантам довелося звернулися за медичною допомогою.

Після зіткнень мітингувальники перекрили автомобільний рух біля будівлі міського суду. 

 

Эхо Кавказа
Відлуння Кавказу
Эхо Кавказа
Відлуння Кавказу
Общественный вещатель Грузии

Громадський мовник Грузії

 

Зазначимо, Саакашвілі займав пост президента Грузії два терміни поспіль. Після свого звільнення з посади глави держави він залишив країну. Його розшукували грузинська влада у кількох кримінальних справах, які сам він називає політично мотивованими. Він отримав українське громадянство у травні 2015 року. У 2015-2016 роках він очолював Одеську облдержадміністрацію. З червня 2020 року Саакашвілі обіймає посаду голови Виконавчого комітету реформ України.

Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що повернувся на батьківщину. Він прилетів до Грузії через вісім років. Потім його заарештували. Пізніше в аеропорті Тбілісі затримали голову офісу екс-президента Грузії Саакашвілі .

Крім того, Україна планує забрати Саакашвілі з грузинської в'язниці до української

Раніше Інформатор писав, що у Тбілісі сотні людей вимагають перевести Саакашвілі до лікарні, поліція затримала 46 активістів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут .

Заголовне фото: Відлуння Кавказу

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.