Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Проте з наступного року ціни на пальне стабілізуються
У короткостроковому періоді зростання цін на пальне пришвидшиться. Це чинитиме непрямий проінфляційний вплив на вартість інших товарів та послуг. Проте наступного року ціни на пальне стабілізуються завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту.
Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за жовтень 2023 року. Там констатують, що зростання цін на пальне останнім періодом (на 6.2% р/р у вересні), було зумовлено поверненням повного оподаткування, а також зростання світових цін на нафту. Втім, прогнозується, що світові ціни на нафту невдовзі почнуть знижуватися.
«Так, за оцінками Citigroup, через слабкість попиту надлишкова пропозиція нафти на кінець 2023 року становитиме близько 200 тис. бар./добу попри заходи зі скорочення пропозиції. У 2024 році пропозиція перевищить попит на 1.1 млн бар./добу завдяки збільшенню поставок нафти країнами поза межами ОПЕК+», - йдеться у звіті.
Також зауважується, що світові ціни на нафту переглянуті в бік підвищення через обмежувальну політику країн ОПЕК, що діятиме до кінця 2024 року (довше, ніж раніше очікувалося), жорсткіші заходи Саудівської Аравії щодо обсягів видобування, обмеження експорту росією та стійкіший попит США.
«Однак нарощування виробництва США, окремими країнами Латинської Америки та Африки сформує знижувальний тиск на ціни. Додатковим чинником буде продаж неконтрольованої нафти з п’яти країн: Ірану, Іраку, Лівії, Нігерії та Венесуели», - звертають увагу у звіті.
Також прогнозується, що ціни на природний газ на європейському ринку після сезонного зростання в опалювальний період поволі знижуватимуться. Цьому сприятимуть збільшення виробництва СПГ у США та країнах Африки, подальша орієнтація постачань дешевшого російського газу до Китаю та Індії. Це зменшуватиме попит на нього з боку цих країн на інших ринках, а також збалансованіше накопичення запасів у зв’язку з поставками СПГ.
«Водночас через збільшення частки СПГ на європейському ринку, що посилить конкурентну боротьбу за нього з ринком Азії, волатильність цін на газ залишатиметься високою», - зауважують аналітики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.