Податкова оштрафувала підприємство за талони на пальне: в чому звинуватили бізнес

Компанія видала талони своїм представникам як премію. В ДПС вирішили, що фірма торгує бензином без ліцензії.

Податкова, податки, паливо
Податкова сама скасувала свій штраф

У червні 2023 року Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від відомого виробника будівельних матеріалів з ЄС. Компанії податкова нарахувала штраф за нібито оптову торгівлю пальним. 

Про це повідомив сайту Forbes інспектор Ради бізнес-омбудсмена Максим Дятель. Податкова нарахувала штраф за торгівлю пальним без отримання ліцензії та реєстрації платником акцизного податку. Компанія мала сплатити 577 тисяч 927 гривень.

«Рада (рада бізнес-омбудсмена – ред.) встановила, що підприємство має укладений з великою мережею АЗС договір. За цим договором підприємство купувало пальне за паливними талонами для заправки власних авто, на яких працюють його торгові представники», - розповів представник ради.

Після початку ковідного карантину компанія видала своїм представникам паливні талони, щоб вони могли коштом підприємства заправляти власні авто. Цю допомогу підприємство оформило як премії у натуральній формі, що не заборонено законом. Рада бізнес-омбудсмена стала на бік компанії та пояснила, чому потрібно скасувати штраф:

  • машини представників компанії заправлялися на АЗС, з якою був укладений договір. Компанія сама не заправляла ці машини;
  • компанія не отримувала від своїх представників плату за паливо. Навпаки, вона платила АЗС за заправку машин;
  • паливні талони видали як премію, що не заборонено.

В результаті, ДПС скасувала цей штраф.

«На розгляді цієї справи, окрім Ради бізнес-омбудсмена, були присутні представники торгово-промислової палати однієї з країн ЄС. Легко уявити, який сигнал вони дадуть інвесторам, відповідаючи на питання: «Чи варто інвестувати кошти у відбудову України?», - заявив Максим Дятель.

Податкові перевірки повертаються

17 жовтня 2023 року парламент схвалив у першому читанні законопроєкт про податкові перевірки. Податкова може прийти до компаній, в яких які за 2021 рік:

  • у 2 рази більша дебіторська заборгованість ніж кредиторська.
  • мали рівень сплати ПнП менший ніж 50% по галузі. І ПДВ менший ніж 50% по галузі.
  • річний дохід становить понад 10 млн грн. При тому загальна сума витрат становить понад 75% суми річного доходу.

«НЕ повертаються перевірки для ФОПів першої та другої групи. НЕ повертаються перевірки для підприємств на окупованих територіях або територіях де йдуть бойові дії», - повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Перевірки підакцизних товарів: тютюну, палива, алкоголю, грального бізнесу та фінансових послуг будуть продовжуватися.

Інформатор писав, що перевірки Мінсоцполітики виявили понад 130 000 осіб, які отримали виплати як ВПО, але знаходилися за кордоном і мали високий дохід.

Підписуйтесь на наш Telegram-каналщоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube