На Київщині чоловік брав «швидкокредит» в CreditKasa, але не повернув його: що вирішив суд

Читать на русском

Компанія пішла до нотаріуса, щоб забрати борг

Читать на русском
На Київщині чоловік брав «швидкокредит» в CreditKasa, але не повернув його: що вирішив суд
Чоловік вирішив захищати свої права у суді

Компанія пішла до нотаріуса, щоб забрати борг

У березні 2021 року чоловік взяв 14 тис. 500 грн позики у фірми «Укр Кредит Фінанс» (працює під брендом CreditKasa). Майже за тиждень він мав повернути гроші, але щось пішло не так.

Клієнт кошти заборгував, тому у червні 2021 року представник компанії пішов до нотаріуса, щоб той дав можливість стягнути ці гроші примусово. Так і сталося: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу зробив необхідний для цього виконавчий напис, за яким чоловік мав повертати вже  не 14 тис. 500 грн, а  24 тис. 550 грн.

На підставі цього документу за справу взявся приватний виконавець. Саме він має право забирати гроші з рахунків, якщо для цього є законні підстави. Механізм закрутився й коли боржник про це дізнався, то вирішив звернутися до суду.

Що було у суді

Боржник через свого адвоката пояснив, що нотаріус оформив документ без його відома та без повідомлення його про наявність боргу. Чоловік не отримував копії розрахунку та в нього не було всіх необхідних документів, які б підтверджували, що компанія має підстави забирати гроші примусово. Тому чоловік вважав, що нотаріус вчинив неправильно.

Він просив суд визнати, що документ від нотаріуса не підлягає виконанню. Крім того, чоловік просив стягнути з «Укр Кредит Фінанс» 6 тис. 488,60 грн на оплату роботи свого адвоката. Перша перемога була, коли у грудні 2022 року чоловік домігся, що суд «заморозив» примусове стягнення боргу, поки суд не прийме рішення.

Виявилося, що з наданих суду документів неможливо було встановити, чи дійсно на момент походу до нотаріуса чоловік мав саме таку заборгованість та як вона обчислювалася. Суд взяв до уваги той факт, що чоловік не отримував обов’язкове повідомлення про наявність заборгованості та чи була вона надана нотаріусу. Тобто компанія-кредитор надала суду замало доказів, що чоловік винен їй саме таку суму.

Тому у грудні 2022 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області ухвалила, що борг через нотаріуса компанія не отримає. Крім того, «Укр Кредит Фінанс» мала заплатити своєму клієнтові 1 тис. 488,60 грн судових витрат. Але на оплату адвоката чоловік не отримав нічого, тому що не надав необхідних документів.

Як не помилитися з кредитом

В Національному банку радять добре зважити, чи конче необхідні вам «швидкогроші» під великі відсотки. Можливо, варто відмовитись від певної покупки, щоб не потрапити у фінансову кабалу. 

«Не рекомендую зловживати кредитами до зарплати. Таким чином, ви себе заганяєте у боргову пастку. Якщо систематично не вистачає коштів, то необхідно або скорочувати витрати, або збільшувати доходи. Якщо потрібно придбати щось дороговартісне, то краще скористатися банківськими продуктами, оформивши кредитну карту або розстрочку. На крайній випадок – кредит готівкою від банку», - розповів фінансовий аналітик Василь Боярчук.

Варто дотримуватися простих правил. Обирайте установи, які мають відповідні ліцензії.

«Перш ніж оформлювати кредит, з’ясуйте його основні умови. Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять у НБУ. 

Інформатор писав, що жінка повернулася з Польщі в Україну, щоб довести - вона не брала гроші в CreditKasa.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.