Злодій не набуває права на вкрадену річ: Україна відреагувала на заяву РФ про "нелегітимність" Кримської платформи

Читать на русском

Дії РФ в Криму отримали чітке міжнародно-правове визначення - акт агресії, відзначили в МЗС

Читать на русском

Дії РФ в Криму отримали чітке міжнародно-правове визначення - акт агресії, відзначили в МЗС

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву російського МЗС про нібито нелегітимність Кримської платформи і марності спроб Києва повернути Крим. Україна вимагає не займатися «політичним булінгом».

Про це повідомив прес-секретар МЗС України Олег Ніколенко в коментарі «Українській правді», - передає Інформатор .

«Закликаємо Російську Федерацію не займатися політичним булінгом. Погрози на адресу України та інших держав-учасників Кримської платформи є черговим проявом триваючої маргіналізації російської зовнішньої політики.

На рівні ООН дії РФ в Криму отримали чітке міжнародно-правове визначення - акт агресії. Ніякого статусу в Криму, крім як держави-окупанта, Росія не має.

Розмова про посягання на «територіальну цілісність Росії» - приклад спотвореного сприйняття реальності. Злодій не набуває законного права власності на вкрадену ним річ. Російські міжнародно визнані кордони давно відомі. У них не входять Крим та Севастополь», - зазначив він.

Він додав, що створювана «Кримська платформа» і зусилля РНБО покликані вивести зусилля з деокупації Криму на системний рівень.

«Рівень підтримки, яку наша країна отримує на етапі просування нового міжнародного формату, і зусилля, які докладає РФ для дискредитації цієї ініціативи, дозволяють говорити про правильність обраного шляху», - резюмував Ніколенко.

Що сказали в МЗС Росії

Росія назвала "нелегітимними" будь-які дії України щодо повернення собі контролю над Кримом. Прес-секретар російського МЗС Марія Захарова заявила, що всі зусилля Києва у цьому напрямку "нелегітимні" і не можуть сприйматися інакше, як "загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації".

Знову в російському МЗС заявили, що київська влада "під прикриттям своїх західних кураторів безсоромно зневажає міжнародним правом". Київ нібито проводить "насильницьку українізацію", "заохочує неонацизм" і порушує права "російськомовних громадян".

Що таке Кримська платформа

Кримська платформа - новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною в цілях підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповідей зростаючим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.

Нагадаємо, раніше ДБР назвало «Справжні причини і умови» окупації Криму.

Крім того, Україна просить НАТО зупинити втручання РФ у авіапростір окупованого Криму.

Також Інформатор писав, що Україна не планує відновлювати пряме залізничне сполучення з Кримом до моменту деокупації.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.