Жінка розповіла суду, що невідомі особи без її відома отримали доступ до кредитних коштів та переказали з її картки на інший невідомий рахунок кошти в сумі 29 125 гривень
ПриватБанк виставив жінці кредитну заборгованість у розмірі 38 403 гривень. Вона відмовляється вносити кошти, які викрали шахраї з її кредитної картки. Про це йдеться у рішенні Уманського міськрайонного суду Черкаської області, опублікованому 17 червня 2025 року.
Жінка звернулася до АТ КБ «ПриватБанк» з метою отримання банківських послуг, у зв'язку з чим підписала заяву № б/н від 13.06.2006 року. Банком на підставі договору відкрито картковий рахунок із початковим кредитним лімітом у розмірі, що зазначений у довідці про зміну умов кредитування та обслуговування карткового рахунку, а їй надано у користування кредитну карту. Надалі розмір кредитного ліміту збільшився до 100 тисяч гривень. У зв'язку з порушеннями зобов'язань за кредитним договором клієнтка станом на 23.08.2023 року має заборгованість в сумі - 38 403 гривень, яка складається з наступного: 30 823 гривень - заборгованість за кредитом; 7 580 гривень - заборгованість за простроченими відсотками.
10.10.2023 року на адресу суду від жінки надійшла зустрічна позовна заява, в якій вона вказує, що 18.04.2006 року уклала з АТ КБ «ПриватБанк» угоду, за умовами якої їй відкрито картковий рахунок та видано кредитну карту «Універсальна». 22.07.2022 року змінила кредитну карту на нову, та прив'язала її до фінансового телефону, оскільки попередню карту за її ініціативи було заблоковано у зв'язку з неодноразовим намаганням невідомих осіб зняти готівку з картки. 29.07.2022 року невідомі особи без її відома отримали доступ до кредитних коштів та переказали з її картки на інший невідомий рахунок кошти в сумі 29 125 гривень. 29.07.2022 року вона почала телефонувати на гарячу лінію АТ КБ «ПриватБанк» за номером 3700 з вимогою про заблокування переказу коштів та повернення їх на рахунок, однак кошти заблокувати було не можливо. 29.07.2022 року клієнтка звернулася до відділення АТ КБ «ПриватБанк» в м. Умань з вимогою проведення службового розслідування щодо шахрайських дій відносно зняття коштів з її рахунку, однак їй було відмовлено. Громадянка звернулася із заявою до поліції та відповідні відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 30.08.2022 року звернулася до АТ КБ «ПриватБанк» з листом про зупинення нарахування відсотків за кредитом на період проведення досудового розслідування, однак їй було відмовлено. 25.04.2023 року отримала від банку вимогу про погашення заборгованості за кредитом. Оскільки не вчиняла жодних дій щодо переказу коштів, переказ було здійснено шахрайським шляхом, тому змушена звернутися до суду за захистом своїх прав та просить суд зобов'язати АТ КБ «ПриватБанк» відновити залишок коштів по картці.
Суд відмовив в задоволенні позову АТ КБ «ПриватБанк» до жінки про стягнення заборгованості. Водночас її позов до АТ КБ «ПриватБанк» про відновлення залишку коштів на картковому рахунку, скасування нарахованих за картковим рахунком процентів, пені та інших штрафних санкцій за користування кредитним лімітом та припинення їх нарахування - задовольнили. АТ КБ «ПриватБанк» зобов'язали відновити залишок коштів по картці згідно з кредитним договором від 18.04.2006 року укладеного між АТ КБ «ПриватБанк» та нею до того стану, в якому він перебував перед виконанням операції 29.07.2022 року. Фінустанова має скасувати нараховані відсотки по картці/рахунку в АТ КБ «ПриватБанк», згідно з кредитним договором від 18.04.2006 року, проценти, пеню та інші штрафні санкції за користування кредитним лімітом, що утворився внаслідок проведення операцій 29.07.2022 року. АТ КБ «ПриватБанк» зобов'язали припинити нарахування по картці/рахунку в АТ КБ «ПриватБанк», згідно з кредитним договором від 18.04.2006 року, процентів, пені та інших штрафних санкцій за користування кредитним лімітом, що утворився внаслідок проведення операцій 29.07.2022 року.
"Посилання ПАТ КБ «ПриватБанк» на ту обставину, що відповідачка порушила умови та правила надання банківських послуг, оскільки своїми діями сприяла незаконному використанню інформації, яка дала змогу ініціювати третій особі проведення платіжних операцій, не заслуговують на увагу, оскільки такі доводи зводяться виключно до припущень, що не мають доказового підтвердження. Позивач не довів того, що вона втрачала та/або сприяла незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції. Про результати службового розслідування за вказаним фактом ПАТ КБ «ПриватБанк» не надано відповіді. Таким чином, підстави нарахування та стягнення з неї заборгованості за кредитним договором від 13.06.2006 року, яка утворилась у зв'язку зі списанням 29 липня 2022 року з її карткового рахунку кредитних коштів та подальшого нарахування на цю суму процентів і штрафних санкцій, на даний час відсутні. У зв'язку з чим, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог за зустрічним позовом в повному обсязі та відмову в задоволенні позовних вимог за первісним позовом", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.