Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Президент України прибув до Вільнюса, щоб взяти участь у саміті НАТО
Президент України Володимир Зеленський уже прибув до Вільнюса на саміт НАТО. Очікується, що голова держави увечорі 11 липня виступить там з промовою. Також з'явилися перші кадри з гарантом.
У мережі вже з'явилося підтвердження, що президент України прибув до Вільнюса, щоб взяти участь у цьогорічному саміті НАТО. Також опублікували фотографію з кортежем гаранта, де можна побачити, як він вітає присутніх через вікно автомобіля.
Також у Вільнюсі вже знаходиться міністр оборони України Олександр Резніков. Він уже встиг поспілкуватися з пресою та поділитися гарними новинами: під час саміту НАТО планується підписання меморандуму з Францією щодо навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Наразі деталі цієї домовленості ще невідомі.
Раніше президент Володимир Зеленський говорив, про що саме планує заявити під час саміту. За його словами, на шляху до Вільнюса були отримані сигнали, що обговорюються формулювання без України. Йдеться не тільки про запрошення, а не про членство в НАТО. Зеленський заявив, що коли немає жодних часових рамок і для запрошення, і для членства в Альянсі – це абсурдно та безпрецедентно. Формулювання "умови для запрошення" президент України назвав дивним.
"Це схоже на те, що немає готовності ані запросити Україну в НАТО, ані зробити її членом Альянсу. А значить, залишається можливість торгуватися членством України в НАТО – у переговорах із росією. А для росії це означає мотивацію й надалі продовжувати свій терор. Невизначеність – це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті", – заявив гарант.
Водночас деякі західні дипломати таку заяву розкритикували, заявивши, що він "заходить занадто далеко". Однак все ж експерти зазначають, що розуміють та поважають такі заяви українського лідера, адже зараз триває російсько-українська війна.
Раніше президент США Джо Байден під час саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що члени НАТО домовилися про певне формулювання, але не уточнив – щодо членства в НАТО, чи щодо запрошення України до Альянсу. При цьому раніше американський лідер пропонував скасувати для України вимогу надати "План дій щодо членства" для прискорення процедури приєднання України до НАТО.
Також прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо перед початком саміту НАТО у Вільнюсі заявив, що Україна стане членом Альянсу лише після схвалення цього кроку всіма членами альянсу та виконанням усіх необхідних умов. За його словами, сьогодні обговорюється ця перспектива.
"Я вважаю, що важливіша сьогодні розмова не про перспективу членства в НАТО, а те, які гарантії ми зможемо запропонувати в короткостроковій перспективі", – заявив бельгійський прем'єр.
Нагадаємо, стало відомо, яку військову допомогу для України обговорюють на саміті НАТО у Вільнюсі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.