Берлін, Париж та Варшава вже виступили з гучними заявами, які демонструють рівень підтримки України
На полях саміту НАТО у Вільнюсі, 11–12 липня, союзники заявили про надання Україні нової військової допомоги. Німеччина намагається згладити імідж головного супротивника надання чітких гарантій вступу України до Альянсу виділенням масштабної військової допомоги. Франція оголосила про передачу далекобійних крилатих ракет. Польща заявила, що не проти направити свій військовий контингент, як миротворців, якщо буде припинення вогню.
Берлін виступає проти надання Києву чітких гарантій щодо майбутнього членства в НАТО, але хоче продемонструвати, що залишається одним із найбільших донорів України. Відомо, що Німеччина має намір оголосити про надання нового пакету допомоги. Як повідомляє з посиланням на власні джерела Spiegel, йдеться про бронетехніку, засоби протиповітряної оборони, артилерійські снаряди та військові безпілотники орієнтовно на 600 млн євро.
Видання зазначає, що Києву передадуть 2 пускові установки Patriot та ракети до них, 25 танків Leopard 1 A5, 40 бронемашин піхоти Marder, 5 ремонтно-евакуаційних Bergepanzer 2 та 20 тисяч артилерійських боєприпасів. З переліченого найбільш значущим є саме Patriot, адже кількість їх обмежена й це є важким рішенням для Бундесверу.
Про рішення надати Україні далекобійні ракети заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє Al Arabia. Йдеться про крилаті ракети великої дальності SCALP, щоб допомогти силам Києва завдавати ударів по цілях у тилу росії. SCALP є французькою назвою спільної французько-британської ракети «Storm Shadow».
SS/SCALP, як і «Storm Shadow», мають дальність ураження приблизно 550 км. Експортний варіант обмежений дальністю 250 км. Скільки ракет та які будуть обмеження їхньої дальності не повідомляється.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив на полях саміту, що Варшава розглядає можливість відправлення контингенту своїх збройних сил на територію України, коли буде встановлено припинення вогню. Як повідомляє видання Bild, це має додатково гарантувати мир.
«Все залежить від того, яких буде досягнуто домовленостей», — заявив президент Польщі.
За його словами, у разі ухвалення Києвом рішення на користь мирних переговорів із москвою, можливим є оголошення миротворчої операції. Тоді західні солдати «наприклад, стежитимуть за дотриманням режиму припинення вогню».
Раніше ми розповідали, що Латвія закликає розмістити бази НАТО на кордонах із росією. А ще ми писали, про те, які заходи безпеки діють на саміті, та до якого перформансу вдалися місцеві активісти проти «хороших росіян».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.