Законопроєкт про спеціальний режим оподаткування: скільком українцям Гетманцев хоче ускладнити життя

Від введення нових 6%-податків для мікропідприємців можуть постраждати 3,06 млн фізичних осіб

Данило Гетманцев
Кого і яким чином може зачепити податок Гетманцева для мікропідприємців

Зареєстрований у Раді законопроєкт №10166, який запроваджує спеціальний режим оподаткування для кур’єрів, таксистів та інших самозайнятих осіб, може торкнутися більше 3 мільйонів українців. Нагадаємо, що законопроект передбачає запровадження 6% податку для представників мікробізнесу. А його авторами стали українські нардепи Данило Гетманцев ("Слуга народу", голова податкового комітету Верховної Ради), Ярослав Железняк ("Голос") та ще 16 депутатів із правлячої партії "Слуга народу".

Дані про 3,06 млн фізичних осіб або 19,5% від загальної кількості робочої сили України наводить Держслужба статистики за 2021 рік. Передбачається, що загальний ефект від нового оподаткування принесе до 10 мільярдів гривень на рік (за умови, якщо на рахунок особи не надходить понад мільйон гривень на рік). Тому що в цьому випадку передбачається додатково 18% ставки до суми перевищення.

Щодо тих професій, які підпадають під новітнє оподаткування Гетманцева, законопроектом  передбачається також правове регулювання “операторів цифрової платформи”, які надають послуги з працевлаштування таких спеціалістів. Тобто всі онлайн-платформи будуть зобов’язані надавати інформацію про доходи, отримані з використанням сервісу. Образно, це приблизно 300 тисяч водіїв та 12 тисяч кур'єрів, що працюють через онлайн-платформи. Також під критерії підпадають і ті українці, хто раніше надавав свої послуги на дому (доглядав за дітьми чи хворими, прибирав, робив послуги ремонту одягу, техніки тощо, займався перекладом чи дизайном, зачісками, масажем, манікюром, дресируванням та доглядом за домашніми тваринами, організував святкові заходи тощо). Загалом це десь біля 20 видів діяльності, які відтепер пропонують оподатковувати. 

Більше того, банки будуть здійснювати резервування 6% від надходжень і перераховувати до казни податок за підсумками кожного кварталу. При цьому законопроект передбачає, що приймати кошти за свої послуги треба виключно за допомогою реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій незалежно від способу розрахунків. Виняток лише для цифрових платформ та розрахунків, що проводяться з їхнім використанням.

Недарма Гетманцева позаочі прозвали "лідером податкової мафії", очільником організованого злочинного угруповання (ОЗУ) або навіть "диверсантом". Бо ж згідно з прописаними нормами законопроекту, будь-який українець, який має руки-ноги та рот вже підпадає під поняття домашнього бізнесмена і має сплачувати "данину" державі зі своїх доходів.

Корупційні оборудки Гетманцева

Голова фінкомітету Ради Данило Гетманцев є "хронічним" фігурантом різного роду скандалів, у тому числі й корупційного характеру. За "драконівські" манери  Гетманцева в податковій сфері його вже багато років ненавидять українські підприємці. Нардепа прямо звинувачують в роботі на росію, вважаючи, що своїми діями він свідомо руйнує національний бізнес. Нещодавно "Інформатор" робив велике розслідування щодо нового схематозу "податкової мафії" Гетманцева. Воно стосується виробників алкоголю та тютюнової продукції.

За словами популярного блогера та розслідувача Сергія Іванова, Гетманцев займається деструктивною діяльністю та є агентом росії. Його звинувачують у зв'язках з ПВК "Вагнер" та спецслужбами рф. Проте разом із цим він дивним чином тримається на плаву в політиці. Все через те, що Гетманцева покриває високопоставлена персона, впевнений Іванов.

Цікаво, що громадяни України вже визначились з посадовцями, яких найбільше б хотіли звільнити. Перші місця традиційно займає голова “податкового” Комітету ВР Данило Гетманцев. Його вважають відповідальними за проблеми країни та "мінусування" рейтингу Зеленського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube