Екснардеп Мосійчук: Гетманцев - лідер податкової мафії, якого покривають антикорупційні органи

Читать на русском

Єдина надія - на те, що край цьому покладе особисто президент Зеленський, вважає Мосійчук

Читать на русском
Мосійчук назвав Гетманцева лідером злочинної групи
Колишній народний обранець вважає голову фінкомітету лідером злочинного угруповання

Єдина надія - на те, що край цьому покладе особисто президент Зеленський, вважає Мосійчук

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев є очільником організованого злочинного угруповання (ОЗУ), так званої "податкової мафії". Про все це знають антикорупційні органи, однак нічого не роблять. Більше того - вони покривають дане ОЗУ. Про це йдеться у матеріалі Інформатора "Нова схема Гетманцева: через діри у законодавстві спиртзаводи опинились у корупційних сітях".

Вся надія виключно на президента України Володимира Зеленського. Він особисто має вирішити це питання, вважає колишній нардеп Ігор Мосійчук. 

Так, за словами ексдепутата, наразі в нашій країні діє організоване злочинне угруповання - така собі "податкова мафія". Її очільником є голова фінкомітету Ради Данило Гетманцев. 

Дане угруповання має нелегальні бек-офіси. Вони тиснуть на алкогольний та тютюновий бізнес, блокуючи податкові накладні підприємців та впроваджуючи інші репресивні податкові заходи. 

"В результаті податкові мафіозі мають з літри спирту 6 гривень, з півлітру горілки 3 грн, та з коробки цигарок, які йдуть контрабандою за кордон - 15-30 доларів", - пише Мосійчук. 

За думкою нардепа, керує всім цим процесом Данило Гетманцев, який є діючим депутатом від "Слуги народу" та очільником профільного комітету. Йому допомогає колега Ігор Абрамович (обранець від забороненої ОПЗЖ), а також колишній керівник економічного департаменту Нацполіції Сергій Вязьмікін. Мосійчук вважає, що вищезгадані люди "мародерять у воюючій та стікаючій кров’ю країні". 

Мосійчук також стверджує, що антикорупційні органи, знаючи про всі оборудки Гетманцева та компанії, ніяк на них не реагують. Ба навіть більше: допомогають уникати розслідувань. Це роблять такі структури, як БЕБ, ДБР та навіть НАБУ. 
 
Вирішити питання наразі не може ніхто, вважає Мосійчук. Вся надія лише на президента, який має звернути увагу на проблему та докласти зусиль, аби побороти "податкову мафію". 
"Єдиним сподівання у боротьбі з податковою мафією - на президента Володимира Зеленського, який, побачивши розголос і обурення українців, відправить цих мародерів услід за воєнкомом Борисовим, Арєстовим, Холодовим", - резюмує Мосійчук. 

Корупційні сітки для спиртзаводів: що відомо про нову схему Гетманцева

Нагадаємо, що голова фінкомітету Ради Данило Гетманцев є "хронічним" фігурантом різного роду скандалів, у тому числі й корупційного характеру. Зокрема, за "драконівські" міри Гетманцева в податковій сфері його вже багато років ненавидять українські підприємці. Дійшло до того, що нардепа прямо звинувачують в роботі на росію, вважаючи, що своїми діями він свідомо руйнує національний бізнес. 

Нещодавно "Інформатор" робив велике розслідування щодо нового схематозу "податкової мафії" Гетманцева. Воно стосується виробників алкоголю та тютюнової продукції.

Так, починаючи ще з минулого року, податківці по всій країні позбавляють спиртзаводи ліцензій. Це зазвичай ґрунтується не на якихось реальних порушеннях, а на банальній неузгодженості чинного законодавства. Як ми розуміємо, це проблема саме держави, а не підприємців. 

Однак є підстави вважати, що робиться це навмисно. Таким чином зловмисники намагаються змусити керівництво підприємств давати хабарі. За це їм повертають ліцензії на виробництво продукції. Є конкретні приклади таких історій - наприклад, скандал навколо Бершадського спиртзаводу. Згадати також можна аналогічний випадок зі спиртзаводом у Червоній Слободі

Зазначимо, що дії Гетманцева й справді здаються відверто шкідницькими. В умовах, коли український бізнес намагається виживати попри війну, аби хоча б якось платити податки, створювати робочі місця та підтримувати економіку, підприємцям потрібно одне - щоб їх не чіпали. Саме в такі кризові моменти ринок потребує максимальної дерегуляції: практика показує, що він здатен скооперуватися та зорганізуватися самотужки. 

Однак Гетманцев та очолюваний ним профільний комітет робить усе з точністю навпаки. Постійно вводяться нові перевірки, нові податки та корупційні оборудки, які змушують бізнесменів або приймати правила гри, "ділячись" прибутком з ким треба - або просто закриватися під загрозою кримінальних справ. На що схожа така діяльність фінкомітету в умовах війни та жорсткої економічної кризи - питання риторичне. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.