Гетманцев хоче залізти у кишеню українців з новим податком замість того, щоб сплачувати відсоток з депутатьських "зарплат у конвертах" - експерт

Гетманцев пропонує обкласти податком різні види підробітку, зорема, кур'єрів, таксистів, фотографів, нянь, перукарів

Данило Гетманцев, Андрій Павловський, новий податок
Експерт Павловський пропонує "слугам" платити податок з їхніх зарплат у конвертах

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10166, який пропонує запровадити спеціальний режим оподаткування для кур’єрів, таксистів та інших самозайнятих осіб. Зокрема, він передбачає запровадження 6% податку для представників мікробізнесу, а ще додатково 18% ставки до суми перевищення у разі доходу в сумі 153 розмірів мінімальних заробітних плат (це понад 1 млн. 25 тис грн.) Авторами законороєкту є українські нардепи Данило Гетманцев ("Слуга народу", голова податкового комітету Верховної Ради), Ярослав Железняк ("Голос") та ще 16 осіб.

Експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський у своєму Facebook порівнює цей законопроект з "даниною", якою нардепи хочуть обкладати українців. Він аналізує, чому це схоже на спробу влади "тиріть мєлоч" по кишенях населення". А коли вже пішла така гулянка пропонує альтернативну пропозицію: "внести законопроєкт, який зобов'яже "слуг" платити податок з їхніх зарплат у конвертах та прихованого майна". В цьому разі, за словами Павловського, надходжень до держбюджету точно буде більше.

Зокрема, у списку 20 видів діяльності, а під цей податок підганяють понад 500 тисяч самозайнятих українців. Та це ще півбіди. За словами Павловського, на важілях непрапорційні речі, які ніяк не стимулюють громадян сплачувати додаткові податки з власних статків: 

"...спокушають тим, що такі громадяни матимуть змогу отримувати додатковий та нерегулярний заробіток без обов'язкової реєстрації ФОП. Гетьманців вважає, що таке "спрощене оподаткування" стимулює громадян платити податки з нерегулярних доходів, що забезпечить до 10 млрд грн (?) щорічних надходжень до держбюджету… Головна новина, у тому, що онлайн-платформи, від Kabanchik до Glovo та Uber, змусять автоматизовано надавати дані до податкової. А як ще змусити народ платити данину з підробітку?", - ставить риторичне запитання Павловський.

При цьому ця спроба є не першою, яка посилює податкові побори та тиск на населення. Ба більше, це дає змогу можновладцям навіть не сплачувати людям "допомогу по безробіттю": 
"Це вже друга спроба депутатів протягнути подібні норми. Авторами попереднього законопроекту №8143 була група народних депутатів, серед яких голова Комітету з питань соціальної політики сумнозвісна Третьякова. Проект винесено на розгляд поточної сесії Верховної Ради. Донедавна в Україні діяв негласний соціальний договір, за яким влада не тиріла дрібничку по кишенях населення, а народ поблажливо ставився до "пустощів" можновладців. Самозайняті особи самі створюють собі можливості для підробітку, не просять у влади ніякої допомоги. Уряд ще економить на них значні кошти, бо не треба виплачувати допомогу по безробіттю", - пише Павловський.
Скриншот зі сторінки Павловського
Скриншот зі сторінки Павловського

 Що відомо про законопроект №10166 та інші реформи Гетманцева

Відповідний законопроєкт №10166 "Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності" вже зареєстрували у Верховній Раді. 

Також Мінприроди спільно з Мінфіном та Державною податковою службою розробляють законопроєкт, яким запроваджується екологічний податок на сміття. Передбачається, що захоронення відходів без попереднього сортування матиме різні коефіцієнти і зробить захоронення невигідним. Додатково вибудовуються й нові вимоги до сміттєзвалищ і полігонів.

Також в Офісі президента розмірковують над тим, як запровадити податок на зняття готівки для фізичних осіб, а також податок на транзакції. Доктор економічних наук Андрій Длігач повідомив, що на зміну реформі 10-10-10, ймовірно, прийде нова - антикорупційна - реформа, яка виглядає як 20-20-10+.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube