Данило Гетманцев працював помічником-консультантом нардепа Сівковича. Сівкович створював мережу російських агентів в Україні. Чи робить це Гетманцева зрадником? Це намагались з’ясувати журналісти проєкт "Гроші"
Журналісти проєкту "Гроші" розповіли про справу, яку розслідувала Служба безпеки України, щодо колишніх українських політиків Володимира Сівковича та Андрія Клюєва. У матеріалах фігурує ім'я Данила Гетманцева, чинного голови податкового комітету Верховної Ради.
У відео "Кротоферма Сівковича та Данило Гетманцев: як вербували зрадників України" йдеться про те, що Сівкович та Клюєв розгортали в Україні агентурні мережі росіян.
СБУ, як розповідають журналісти-розслідувачі, розкрила ворожий центр з підготовки прихованих агентів впливу РФ. Їх впроваджували у найвищі ешелони влади, а керівництво вели колишні регіонали Сівкович та Клюєв особисто. Виявилося, що упродовж кількох років помічником Сівковича, нині обвинуваченого у державній зраді, був Данило Гетманцев, нинішній народний депутат та керівник податкового комітету ВР. Він фактично формує економічну політику нашої держави.
"Гетманцев був помічений у вкрай неоднозначних ініціативах, які експерти навіть охрестили «податковими диверсіями». А також – у поширені кремлівських наративів. А відтак експерти закликають перевірити Гетманцева та всіх колишніх поплічників Сівковича-Клюєва щодо можливої співпраці з агресором", - пишуть журналісти "Грошей".
Колишній очільник зовнішньої розвідки України Микола Маломуж стверджує у цьому відео, що Сівкович працював в "особливому відділі" у Німеччині за часів СРСР. А у 1998 році він став помічником другого президента Леоніда Кучми. Він попереджає, що у Сівковича залишилось на території України багато своїх агентів.
"Росія тут дуже ефективно спрацювала — побачила, хто з України готовий до таких напрямків, і рухала їх у політику", — сказав він.
Журналісти стверджують, що Сівкович "протягнув" у владні кабінети нардепа та голову податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева. Той не заперечує цього факту, але стверджує, що нічого незаконного не робив.
"Так, я дійсно був помічником-консультантом народного депутата Володимира Сівковича у трьох скликаннях. Але я не займався політикою, не вирішував і не допомагав вирішувати будь-які політичні питання, не був у складі політичних сил, партій та рухів, які підтримував депутат", — демонструють автори відповідь Гетманцева у матеріалах.
Водночас у своєму відео журналісти ставлять його відповідь під сумнів. Економічний експерт Павло Себастьянович, каже, що Гетманцев знищує українських виробників не гірше за російські ракети.
"200 тисяч компаній зникли. Все, що він робить, — це проти України", — заявив Себастьянович.
Також автори розслідування стверджують, що Гетманцев був помічений у дуже неоднозначних ініціативах, які експерти охрестили "податковими диверсіями". Його також звинувачують у поширенні кремлівських наративів. Щоправда, автори знову "забувають" встановити й аргументувати зв’язок між роботою на державу-окупанта та парламентськими ініціативами Данила Гетманцева. У відео експерти закликають перевірити його та всіх колишніх поплічників Сівковича-Клюєва щодо можливої співпраці з агресором. Проте фактів такої співпраці не наводять. Загалом же у глядача виникає питання - а де ж анонсований зв’язок між Гетманцевим та російською агентурною мережею? Що ж він такого скоїв "зрадного"? Проте, ці питання автори розслідування залишили без відповіді. Тож автори карколомного розслідування приходять до одного-єдиного висновку, який нескладно встановити й без розслідувань: Гетманцев працював помічником-консультантом Сівковича в Раді
22 січня 2022 Міністр закордонних справ Великої Британії Елізабет Трасс оприлюднила офіційну заяву про маштаби підривної діяльності Росії проти України. У заяві йдеться про підготовку конкретних українських політиків з колишнього оточення Януковича, які контактують с російською військовою розвідкою в процесі розробки планів нападу на Україну. Серед названих осіб, що готуються російськими військовими як майбутні члени окупаційного маріонеткового уряду, було назване ім'я колишнього заступника голови Ради національної безпеки та оборони Володимира Сівковича.
23 липня 2022 року ДБР оголосило підозру Сівковичу у держзраді. Він разом з ексначальником управління СБУ в Криму Олегом Кулінічем сприяли вторгненню РФ. Вони входили до угрупування, серед членів якого значилися ще Ігор Чумаков, Олександр Чуліндін та Марина Тєрєнтьєва.
На початку квітня 2014 року ЗМІ писали, що ексглава адміністрації президента януковича Андрія Клюєва, який знаходиться в міжнародному розшуку, наприкінці березня бачили спершу у його матері, що живе в Донецьку, а потім у Бахмуті, де він із Олександром Януковичем володів заводом. Андрій Клюєв проводив бесіди з лідерами локальних організацій етнічних росіян і пропонував звільненим заводським робітникам гроші, якщо ті приєднаються до протестів сепаратистів і стануть чергувати на блокпостах,щоб ускладнити пересування української армії та підготовку до потенційного вторгнення російських військових. На початку січня 2020 ВАКС заочно заарештував Клюєва. 2022 року президент Зеленський позбавив Клюєва українського громадянства.
Як повідомляв Інформатор, у Збройних силах України та Міністерстві оборони за результатами внутрішніх аудитів минулого року до відповідальності притягнули 621 особу. Про це розповів міністр оборони України Олексій Резніков на своїй сторінці у Фейсбуці. Однак він не уточнює, за які саме порушення посадовців притягнули до відповідальності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.