Мобілізаційний законопроект під номером 1037 не буде винесений на розгляд Ради 9 січня, він ще раз буде розглянутий на засіданні комітету з нацбезпеки 10 січня
Мобілізаційний законопроект під номером 10378, який за висновком комітету Ради містить корупційні ризики, у вівторок, 9 січня, не був розглянутий парламентським оборонним комітетом. Обговорення документа було перенесено на 10 січня. При цьому вірогідно, що вже 11 січня його розглядатимуть нардепи у залі парламенту, і він може бути проголосований у першому читанні.
Про це повідомили нардепи Верховної Ради. Так, нардеп Олексій Гончаренко у себе в телеграм-каналі повідомив про перенесення рішення комітету. Також він зазначив, що Міноборони у своїх пропозиціях погоджується зі збереженням відстрочки для всіх осіб з інвалідністю (включно з 3 групою) та їхніх чоловіків (Це в тому числі були норми альтернативного законопроекту самого Гончаренка, - ред).
При цьому, незважаючи на те, що два комітети Ради вже висловили зауваження до законопроєкту, за словами нардепа Ярослава Железняка, найбільш вірогідно, що його таки рекомендують до ухвалення. Але з пропозиціями від Комітету.
"Відповідно завтра (найбільш вірогідно) підготують рішення по рекомендації ухвалення урядового закону з пропозиціями від Комітета (які мають бути враховані до другого читання) і відповідно в зал законопроект піде 11 січня", - написав він у себе в телеграм-каналі.
На сайті Верховної Ради зареєстрували п'ять версій відповідного законопроєкту. Серед них - один урядовий та чотири альтернативних. 9 січня сплив термін подачі альтернативних законопроєктів про мобілізацію, тому, ймовірно, Верховна Рада розглядатиме тільки ці п'ять версій.
Зазначимо, що 8 січня Комітет Верховної Ради з соціальної політики виступив проти законопроєкту про мобілізацію. Він не підтримав його в тому вигляді, в якому документ існує наразі. Комітет рекомендував головному комітету з цього законопроєкту - тобто комітету з національної безпеки - допрацювати закон. Також комітет рекомендував розробити окремий законопроєкт про звільнення строковиків. Пропонується також врахувати поправку щодо звільнення строковиків впродовж двох місяців з моменту прийняття.
Зі свого боку антикорупційний комітет ВРУ виявив у законопроєкті низку норм, які можуть спричинити корупційні ризики. Міноборони вже погодилось із більшістю зауважень. Проєкт рішення доопрацьовують. До слова, без рекомендацій профільних комітетів законопроєкт не можуть виносити на розгляд сесійної зали парламенту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.