Проти законопроєкту про мобілізацію висловився вже другий комітет Верховної Ради: який саме та що він пропонує

Комітет з соціальної політики не підтримує законопроєкт в його нинішьному вигляді

Закон про мобілізацію
Зазначимо, що комітет прийняв рішення одноголосно

Комітет Верховної Ради з соціальної політики виступив проти законопроєкту про мобілізацію. Він не підтримує його в тому вигляді, в якому документ існує наразі. Рішення було прийнято одноголосно.

Про це в своєму Telegram-каналі повідомив нардеп Олексій Гончаренко. Він зазначив, що комітет надав декілька рекомендацій до остаточного тексту закону. 

Згідно з інформацією від політика, комітет рекомендував головному комітету з цього законопроєкту - тобто комітету з національної безпеки - допрацювати закон. При цьому слід урахувати альтернативні законопроєкти, які вже були подані в апарат парламенту, а також пропозицію Міністерства з питань соціальної політики. 

Також комітет рекомендує розробити окремий законопроєкт про звільнення строковиків. Пропонується також врахувати поправку щодо звільнення строковиків впродовж двох місяців з моменту прийняття.

"Тобто і цей комітет Ради не підтримує прийняття урядового законопроєкту в тому вигляді, в якому він поданий", - резюмував Гончаренко. 

Законопроєкт про мобілізацію

25 грудня 2023 у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10378 про зміни до законів про мобілізацію, облік, військову службу від уряду. Документ Передбачає комплексні зміни щодо правил військового обліку, вручення повісток, проходження ВЛК, відстрочки, мобілізації, військової служби та звільнення.

У четвер, 4 січня, Комітет Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд цього законопроєкту. Обговорення тривало до суботи включно. На розгляді 4 січня були присутні міністр оборони Рустем Умеров, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала. 

Вже 8 січня Антикорупційний комітет Верховної Ради України визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію  №10378 таким, що містить корупційні ризики. За словами нардепки Вікторії Сюмар, представники Міністерства оборони, присутні на засіданні парламентського комітету, погодилися з більшістю зауважень щодо корупційних ризиків документа. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube