Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Законопроєкт про мобілізацію № 10378 від уряду Шмигаля потребує доопрацювання і усунення корупційних ризиків, у тому вигляді, який він є, голосувати за документ не можна
Антикорупційний комітет Верховної Ради України визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію № 10378 таким, що містить корупційні ризики. Це означає, що його не винесуть на розгляд сесійної зали парламенту. Закон забороняє голосувати за проєкти без рекомендацій профільних комітетів.
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram. За його словами, відповідний висновок комітет висловив 8 січня.
"Тільки що антикорупційний комітет Ради визнав урядовий законопроект про мобілізацію таким, який містить корупційні ризики", - написав він.
Народні депутати не розглядатимуть законопроєкт у його нинішньому вигляді вже 8 січня, як планували - хіба що встигнуть виправити недоліки та отримати новий висновок комітету, а це - нереально у такі терміни. Без рекомендацій профільних комітетів законопроєкт не можуть виносити на розгляд сесійної зали парламенту.
Кілька днів тому Роман Костенко, секретар оборонного парламентського комітету, сказав, що законопроєкт про мобілізацію, який викликав палкі дискусії в Україні, винесуть на голосування 8-9 січня. Зауваження до нього все ще є, але Костенко прогнозував, що законопроєкт можуть ухвалити в цілому, а тоді вносити правки.
Натомість нардеп Федір Веніславський прогнозував, що законопроєкт можуть завернути уряду на доопрацювання. Він пояснював, що найбільше дискусій виникло через норми щодо людей з інвалідністю 3 групи, дискредитації органів (зокрема, керівники військових адміністрацій мають не зовсім юридично чітко визначені повноваження), а також обмежень і покарань за неявку до ТЦК та внесення у реєстр боржників за рішенням керівника ТЦК.
До законопроєкту мав серйозні зауваження омбудсмен Дмитро Лубінець. Він заявив, що деякі його положення суперечать Конституції України. Він заявив, що дасть свою окрему експертну оцінку документу, на яку і вплинули компроміси з оборонним відомством.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.