"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Рівень довіри до церкви Московського патріархату є низьким в усіх регіонах України
Більше 60% громадян підтримують повну заборону діяльності УПЦ МП в Україні. Не довіряють цій інституції понад 82% українців. Довіру Українській православній церкві Московського патріархату висловили лише 8% респондентів, тобто в 10 разів менше, ніж тих, хто не довіряє.
Ситуація з недовірою до УПЦ МП приблизно однакова в усіх регіонах країни. Водночас частина опитаних виступає за мʼякий підхід держави до цієї церкви. Про це свідчать результати опитування КМІС, проведеного 20-25 квітня.
Так, в цей період за повну заборону УПЦ МП виступили 63% опитаних. 20% натомість підтримали державний контроль над інституцією. 12% вважають, що держава не має втручатися у справи УПЦ МП. На півдні та сході повну заборону підтримали трохи менше респондентів: 55% і 46% відповідно. На заході цей показник склав - 69%, а в центрі - 68%.
82% українців не довіряють УПЦ МП. Довіру до неї мають лише 8%, ще 11% не визначилися. У всіх регіонах більшість опитаних висловлює недовіру: від 73% на сході до 88% на заході.
"(...) Можна стверджувати, що і зараз Українська Православна Церква Московського Патріархату продовжує діяльність, через яку її сприйняття серед населення залишається як «п’ятої колони Кремля». Вочевидь, Церкві не вдається переконати українців, що вона нібито не залежать уже від керівництва Московської Патріархії та стоїть на проукраїнських позиціях", - констатували в КМІС.
Опитування було проведено 20-25 квітня 2024 року методом телефонних інтерв’ю. Було опитано 1220 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.
1 травня в Запоріжжі СБУ прийшла з обшуками до митрополита УПЦ Московського патріархату Луки (Андрія Коваленка). Він відомий своїми антиукраїнськими висловами про російську агресію. Зокрема, Лука казав, що українці нібито заслужили на бомбардування з боку армії РФ. Ченець отримав підозру у розпалюванні релігійної ненависті в Україні та загрозі держбезпеці. Зараз він перебуває під нічним домашнім арештом.
Тим часом у Верховній Раді знову оприлюднили законопроект №8371 про заборону Московського патріархату на території України. Ініціатива передбачає заборону діяльності Московського патріархату - Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, у тому числі й Української православної церкви. Очікується друге читання цього проєкту закону в парламенті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.