Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Очікується, що Угорщина виступить із запереченнями щодо вступу України до ЄС, посилаючись, зокрема, на ставлення Києва до угорської меншини України
Європейська комісія порекомендує розпочати переговори щодо вступу України та Молдови в ЄС уже цього місяця. Перший раунд переговорів сподіваються провести 25 червня. Тобто, це станеться ще до того, як Угорщина візьме на себе головування в блоці з липня. Очікується, що Будапешт буде протестувати.
Про це пише Financial Times із посиланням на джерела. Зазначається, що Європейська комісія оголосить, що Україна вже відповідає раніше не виконаним критеріям.
"Комісія наполягає на початку офіційних переговорів з Києвом і Кишиневом цього місяця, щоб дати позитивний сигнал обом країнам щодо їхнього прагнення до ЄС. У п'ятницю комісія заявить, що Україна тепер відповідає раніше не виконаним критеріям, включно з антикорупційними заходами, обмеженнями на політичне лобіювання, правилами декларування активів державних службовців і захистом мов, які використовуються національними меншинами", - пише FT.
Водночас Грузія не отримає такої рекомендації. Країна ухвалила закон про "іноземних агентів" всупереч попередженням Брюсселя.
Як зазначає видання, рекомендація Брюсселя вимагає одностайності урядів країн ЄС. Проте очікується, що Угорщина виступить із запереченнями, посилаючись, зокрема, на ставлення Києва до угорської меншини України. Крім того, за словами високопоставленого дипломата ЄС, у Будапешта є додаткові претензії, що стосуються прав інших меншин в Україні, зокрема, використання неукраїнських мов, які виходять за рамки офіційних умов комісії.
Угорщина прийме ротаційне головування в ЄС 1 липня, що дасть їй додаткові важелі впливу на формування порядку денного засідань, на яких обговорюватимуть питання, пов'язані з Україною. Бельгія, яка наразі головує в ЄС, сподівається досягти одностайності та провести перший раунд переговорів про вступ до ЄС 25 червня, перш ніж передати естафету Угорщині.
В грудні минулого року Європейська Рада рекомендувала розпочати з Україною офіційні переговори про вступ до ЄС. Це сталося попри ультиматуми від Угорщини.
Наприкінці квітня цього року президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна виконала всі необхідні умови для реального початку перемовин щодо вступу до Євросоюзу. Очільник держави тоді наголосив, що тепер свої зобов’язання має виконати сторона ЄС.
Нагадаємо, в ЄС хочуть змінити порядок вступу нових країн - Україна може отримати низку переваг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.