Лідери країн Балтії вважають, що переговори щодо вступу України в ЄС варто почати уже в червні 2024 року
Президенти Естонії, Латвії та Литви — Алар Каріс, Едгарс Рінкевічс і Гітанас Науседа — відзначили 20-ту річницю вступу своїх країн до Європейського союзу спільною заявою. В ній вони закликали розпочати переговори про вступ до ЄС з Україною та Молдовою. Лідери країн вважають, що стартувати треба в червні цього року.
Спільна заява опублікована на сайті президента Естонії. В ній глави держав Балтії підтримали Україну в її боротьбі за демократичні цінності та висловили намір підтримувати її в майбутньому. Вони наголосили, що об'єднання з Україною та Молдовою в складі ЄС буде корисним для всіх сторін.
Глави держав закликали ЄС розпочати переговори про вступ з цими країнами в червні цього року і поділитися своїм досвідом щодо модернізації та економічного прогресу, які вони зазнали після вступу до ЄС.
"Членство в ЄС і НАТО докорінно змінило геополітичний ландшафт і визначило майбутнє країн Балтії", - додали в заяві.
Президенти додали в заяві, що членство в Європейському Союзі в останні два десятиліття дало економіці країн зростання і стабільність, а також відкрило нові перспективи. Це дозволило їм входити в історію успіху європейської інтеграції та трансформації, а тепер активно формувати майбутнє Європи.
Зараз валовий внутрішній продукт цих трьох країн перевищує 160 мільярдів євро — майже у чотири рази більше, ніж лише два десятиліття тому. Рівень життя значно підвищився, а прямі іноземні інвестиції зросли в шість разів.
Президенти країн Балтії підкреслюють, що ЄС є ключовим фактором безпеки для їхніх держав. Вони стали активними учасниками європейської та трансатлантичної безпеки, особливо зважаючи на їхню географічну близькість до Росії, яка є однією з головних загроз для європейської та глобальної безпеки. Розміри витрат на оборону також зросли, перевищуючи 2% валового внутрішнього продукту, і ці очікувані зростання впродовж наступних років.
28 лютого Україна подала заявку на вступ до ЄС. За даними опитувань, серед українського населення підтримують це 84%. Європарламент, Єврокомісія та Європейська рада підтримали заявку України, і 23 червня Україна стала кандидатом на вступ до ЄС.
14 грудня 2023 року Рада Європейського Союзу вирішила розпочати переговори щодо вступу України до ЄС. Зазначимо, що процес приєднання до Європейського Союзу містить виконання ряду вимог. Президент Володимир Зеленський 27 квітня заявив, що Україні виконала всі критеріїв для вступу до ЄС.
Нагадаємо, посол ЄС заявила, що Україна готова до переговорів про вступ до Євросоюзу. Вони можуть розпочатися уже влітку. Також "Інформатор" писав, які умови мала виконати Україна для членства в ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.