Майже половина країн Євросоюзу закликали щонайшвидше взяти у свій склад Україну та Молдову

Керівництво Євросоюзу закликають до прогресу в інтеграційних переговорах

Розширення ЄС
Лист підписали сумарно 11 країн

Молдову та Україну закликають скоріше взяти до Євросоюзу. З таким зверненням виступив міністр європейських справ Чехії Мартін Дворжак. Політик ініціював лист із закликом до бельгійського головування в Раді Європейського Союзу.

Він закликає максимально широко підтримати прогрес в переговорах про вступ України та Молдови до ЄС. Про це чеський міністр написав у соцмережі Х

Лист був ініційований чеським міністром і адресований міністерці закордонних справ Бельгії Аджі Лябіб. Його підписали ще 12 країн-членів ЄС з 27 членів Союзу. До чеської ініціативи приєдналися Швеція, Фінляндія, Словаччина, Польща, Литва, Естонія, Латвія, Румунія, Словенія, Португалія та Німеччина.

Підписанти висловили високу оцінку зусиль бельгійського головування в процесі вступу України та Молдови до ЄС та підкреслили важливість стимулювання цих країн через поступову інтеграцію в політику та програми ЄС - і так до повноправного членства.

Вони додали, що Рада ЄС повинна "не пізніше" червня затвердити переговорні рамки для України та Молдови, що дозволить провести міжурядові конференції з обома країнами до кінця цього місяця.

"Я вважаю, що зараз слушний час для того, щоб рухатися вперед і робити конкретні кроки в процесі вступу України та Молдови до ЄС", – підсумував у листі чеський міністр Дворжак.

Євроінтеграція України та Молдови: нові кроки до членства в ЄС

Процес євроінтеграції України та Молдови набирає нових обертів прямо зараз. Обидві країни роблять значні кроки на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі. Посадовці ЄС наголошують на важливості підтримки цих зусиль та інтеграції обох держав у європейську спільноту.

Україна, зокрема, вже зробила низку реформ, спрямованих на адаптацію до стандартів ЄС. Продовжується робота над реформуванням правової системи, покращенням економічних умов та зміцненням демократичних інститутів - наскільки це можливо в умовах війни. Європейські лідери висловлюють підтримку цим процесам та наголошують на важливості подальшого прогресу.

Молдова також активно працює над реформами, спрямованими на зміцнення економіки та політичної стабільності. Європейський Союз відзначає зусилля Молдови у боротьбі з корупцією та проведенні демократичних перетворень.

Підтримка з боку ЄС має наразі вирішальне значення для України та Молдови на шляху до членства. Це не лише допоможе стабілізувати внутрішню ситуацію в країнах, але й зміцнить позиції ЄС як потужного та об'єднаного регіонального гравця - особливо в часи російської агресії. 

Раніше ми писали, що в Бельгії закликали позбавити Угорщину права голосу в ЄС. Причина - аби Будапешт не голосував проти України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube