Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Ліберально-демократична коаліція може поступитися місцем правим, а Урсула фон дер Ляєн ризикує втратити своє місце
У четвер, 6 червня, у Нідерландах, відбувається волевиявлення громадян щодо представництва в парламенті Євросоюзу. Чехи голосуватимуть два дні — 7 та 8 червня, а Італійці — 8 та 9 червня. Проте переважна більшість країн призначає вибори на неділю, 9 червня, у той самий день будуть перші результати.
Дільниці будуть відчиненими до 21.00, повідомляє агенція Goudse Post. Очікується, що явка буде на рівні понад 60 %. Це є високим показником, оскільки у 2019 лише 50 % з 350 мільйонів громадян ЄС із правом голосу відвідали дільниці.
Ці вибори називають «доленосними для ЄС». Головною інтригою цих стане представництво в законодавчому органі право-популістичних рухів. Вони можуть обмежити розширення блоку та рівень підтримки України, якщо сформують коаліцію з поміркованими правими. Сама по собі перемога правих не обов'язково стане проблемою для України, оскільки чимало з них виступають за рішучу підтримку Києва.
Європарламент — це єдиний орган влади блоку, який громадяни обирають прямим голосуванням, але кожна держава сама визначає правила волевиявлення. Голосують виборці за кандидатів зі своєї країни або країни, де вони проживають. Кожна держава має певну кількість місць у парламенті залежно від кількості населення: Нідерланди — 31 із 720 місць. Докладно про все, що потрібно знати щодо специфіки виборів, ми писали тут.
Європарламент є доволі специфічним органом влади: він не має законодавчої ініціативи, але погоджує законопроєкти, бюджет, а також ухвалює склад Єврокомісії. Проукраїнська президентка Європарламенту Роберта Мацола, яка навіть пропонувала надати Україні та Молдові можливість надіслати своїх депутатів, хоч і без права голосу, після виборів вона може втратити владу. Ризики є також для єврокомісарки Урсули фон дер Ляєн.
Перед Євросоюзом постає чимало викликів і від перебігу виборів до законодавчого органу залежить те, яким буде майбутнє блоку. Президент Франції Емануель Макрон вважає, що щоб вижити у світі Китаю та США, ЄС має стати федеративним утворенням. Але низка правих лідерів, зокрема прем’єр Угорщини Віктор Орбан, різко проти, оскільки вважає, що йдеться про втрату суверенітету.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.