Вибори до Європарламенту: проукраїнська Урсула фон дер Ляєн ризикує втратити посаду

Читать на русском

Оновлений склад європейських депутатів може бути не таким прихильним до німецької консерваторки, а всередині ЄС вона має опозицію в особі президента Європейської Ради Шарля Мішеля

Читать на русском
Вибори до Європарламенту: проукраїнська Урсула фон дер Ляєн ризикує втратити посаду

Оновлений склад європейських депутатів може бути не таким прихильним до німецької консерваторки, а всередині ЄС вона має опозицію в особі президента Європейської Ради Шарля Мішеля

Урсулі фон дер Ляєн може бути важко переобратися на посаду голови Єврокомісії після виборів Європарламенту. Президент Європейської Ради Шарль Мішель, нібито, готовий докладати зусиль, аби послабити її позиції. Це можливо, якщо він обговорюватиме посаду очільниці уряду ЄС із лідерами країн-членів віч-на-віч, а не в загальному колі Ради Європи, як це було заведено раніше. Ще одним викликом для єврокомісарки стале голосування про затвердження її кандидатури оновленим складом Європарламенту, де їй потрібно буде зібрати 361 голос.

Про це повідомляє Politico з посиланням на власні джерела серед дипломатів та посадовців ЄС. Вони повідомили виданню, що між Шарлем Мішелем та Урсулою фон дер Ляєн віддавна напружені стосунки. Тепер, нібито, президент Європарламенту може спокуситися місцем Високого представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, яке наразі обіймає Жозеп Боррель. Для цього потрібна зміна уряду.

Позиції пані Урсули доволі міцні: 12 з 27 очільників європейських країн користуються підтримкою Європейської народної партії (ЄНП). Сама єврокомісарка була кандидатом саме від правоцентристів, тому тут може розраховувати на підтримку. Проте щось може піти на так, до прикладу, проти землячка виступити канцлер Німеччини Олаф Шольц — представник соціалістів.

Щодо Європарламенту, то після виборів ЄНП, фракція якої є найбільшою, маючи 170 депутатів, ризикує втратити свій вплив. Переобрання Урсули фон дер Ляєн буде під питанням, навіть якщо вона отримає сприяння від ліберальної групи Renew Europe та ліво-центристський Прогресивний альянс соціалістів і демократів, адже навряд усі депутати голосуватимуть саме за неї.

Вибори до Європейського парламенту

У Євросоюзі 6–8 червня відбуватимуться вибори до Європарламенту. Цей орган влади не має права законодавчої ініціативи, але його оцінка законопроєктів є обов’язковою, а також він затверджує бюджет та склад Європейської комісії після обговорення Радою ЄС. Цьогоріч ультраправі сили мають великі шанси здобути більшу підтримку, оскільки міграційна криза стала одним із головних питань, які турбують громадян союзу.

РФ сприяє цим настроям, оскільки користується підтримкою серед цих політичних сил. До прикладу, прем’єр Угорщини Віктор Орбан має намір створити проросійську «коаліцію миру» у Європарламенті, аби саботувати рішення щодо України. У зв’язку з такою відвертою антизахідною та антиукраїнською позицією Бельгія закликала ЄС позбавити Будапешт права голосу в Раді ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.