Євро подорожчав, долар не змінився. Офіційний курс валют в Україні на 17 травня

Читать на русском

Євро додав у ціні 4 копійки

Читать на русском
Курс валют в Україні
Нацбанк України встановив офіційний курс валют на 17 травня

Євро додав у ціні 4 копійки

На середу, 17 травня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Вартість євро зупинилася на рівні 39,81 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні на 4 копійки.

Курси валют НБУ станом на 17 травня:

  • 1 долар — 36,56
  • 1 євро — 39,81
  • 1 польський злотий — 8,86
  • 1 швейцарський франк — 40,90
  • 1 юань — 5,25.

Вартість євро та долара станом на 17 травня
Вартість євро та долара станом на 17 травня

Чи буде долар по 40 гривень

Гривня останні місяці демонструє стійку стабільність – курс тримається значно нижче за 40 гривень за долар. Влітку 2023 року ситуація навряд чи зміниться, проте є причини, які теоретично можуть підштовхнути долар до зростання. Як розповів економічний експерт Борис Кушнірук "24 каналу", готівковий долар може подорожчати до 40 гривень, якщо Нацбанк скасує фіксований офіційний курс згідно з домовленостями з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Він вважає, що час для такого рішення ще не настав.

"Коли вони кажуть, що потрібне вільне ціноутворення на долар, це потрібно здійснювати в нормальних умовах. Зараз же в Україні експорт удвічі менший за імпорт, а всю різницю закриває НБУ. Тобто ринку немає", – заявив Кушнірук.

При цьому голова ради Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова вважає, що стресом для валютного ринку може стати повернення акцизів на пальне з 1 липня. Вона передбачає, що таке рішення підвищить імпорт пального за "старими" цінами, що спровокує попит на валюту. Втім, із цим припущенням не погоджується Кушнірук. Він вважає, що ефект може бути зворотним – у бік зміцнення гривні.

"Все пальне ми імпортуємо. Якщо воно внаслідок оподаткування зросте в ціні, попит на нього може скоротитися. Відповідно, попит на валюту, необхідну для придбання нафтопродукту, також скоротиться", – зазначив Кушнірук.

За його словами, загалом курс долара на початку літа залежатиме від рішень Нацбанку. Якщо регулятор піде на планову девальвацію, це може призвести і до зростання готівкового курсу долара. Однак якщо таких рішень не буде, у червні ситуація з курсом буде такою ж, як і зараз.

Нагадаємо, в Україні зміниться система видачі кредитів населенню. Крім того, держава намагається обмежити право громадян на фінансові послуги.

Також Інформатор писав, скільки гривень зберігають українці в "Ощадбанку".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.