В Україні зміниться система видачі кредитів населенню - отримати позику стане складніше

Читать на русском

НБУ закриє доступ до будь-яких видів фінансової позики для широкої категорії людей

Читать на русском
Кредит
Ще зміниться розмір денної процентної ставки

НБУ закриє доступ до будь-яких видів фінансової позики для широкої категорії людей

Нацбанк задумав ініціативу, яка абсолютно зламає існуючий ринок кредитів. Про це йдеться у матеріалі Інформатора “Їм ніхто не дасть кредит” - держава намагається обмежити право громадян на фінансові послуги".

Регулятор надумав суттєво обмежити коло людей, яким доступні кредити як банків, так і мікрокредитних організацій.

Для досить широкої категорії людей рішення, що готується, може закрити доступ до будь-яких видів фінансової позики. На запитання, куди мають піти ті, кому ніхто не зможе позичати гроші, начальниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку Ольга Лобайчук відповіла: «Нікуди. Їм ніхто не дасть кредиту».

Ініціатива НБУ обговорювалася під час онлайн-конференції, на якій були присутні депутати, чиновники НБУ та представники ринку. Останні просили або відхилити законопроєкт, або надати час для перехідного періоду, або відтермінувати зміни.

Навіщо НБУ запроваджує такі зміни

Зазначається, що у Національному банку хочуть скористатися досвідом європейських країн та встановити максимальний розмір денної процентної ставки 0,8% (наразі вона становить 2,5%). Виконання нововведення компаніями, що надають позики, регулятор буде жорстко контролювати. 

В НБУ заявили, що це вимоги МВФ та зміни, які необхідні для вступу в ЄС. Ще таким чином регулятор має намір зменшити число проблемних кредитів. Адже є люди, що звертаються до установ за позиками, не читають уважно договір та не усвідомлюють, скільки потім повинні заплатити відсотків. Потім через борги клієнтів у компаній виникають проблеми.

Раніше Інформатор писав, як скасувати заборгованість по кредиту, якщо його на вас оформив шахрай. Також ми розповідали, що буде, якщо не платити мікрокредит. Ще писали, що Нацбанк України позбавив акціонерів "Сенс Банку" права голосу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.