ЄС ще на рік продовжив безкоштовний роумінг для українців

У Єврокомісії привітали продовження роумінгу між ЄС та Україною ще на рік

Роумінг у ЄС
Безкоштовний роумінг дозволяє українським біженцям перебувати на зв’язку з рідними

У ЄС ще на рік продовжили безкоштовний роумінг для українців. Це вже п'яте продовження добровільної угоди про роумінг між 22 європейськими та 7 українськими телекомунікаційними операторами. Її мета - забезпечити біженцям з України можливість залишатися на зв'язку.

Про це пише "Європейська правда". Наголошується, що доступні дзвінки дозволяють українцям, які шукають притулку в Європі, перебувати на зв’язку з рідними й друзями в Україні та навпаки.

"Я вітаю продовження роумінгу між ЄС та Україною ще на рік. Під час війни телефонна лінія є рятівною колією, яка з’єднує людей, які шукали притулку в Європі, з тими, хто залишився на фронті. Ми з народом України", - прокоментувала рішення президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн.

Так, телекомунікаційні оператори з ЄС та України вперше підписали спільну заяву про скоординовані зусилля щодо забезпечення та стабілізації доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною у квітні 2022 року. Орган європейських регуляторів електронних комунікацій BEREC засвідчив ефективність домовленості між операторами в ЄС та Україні.

Окремо у лютому 2023 року Єврокомісія запропонувала приєднати Україну до зони роумінгу ЄС. У квітні того ж року Комітет асоціації між Україною та ЄС ухвалив пропозицію Єврокомісії щодо приєднання України до правил ЄС щодо роумінгу.

Паралельно Україна працювала над повним приведенням свого законодавства у відповідність до законодавства ЄС, щоб інтегруватися в роумінговий простір ЄС. Основний закон підписав президент Володимир Зеленський 18 червня.

Водночас ще необхідно ухвалити додаткові закони, й після того, як Україна повідомить про повне узгодження, що очікується в найближчі місяці, Європейська комісія оцінить відповідність українського національного законодавства. За умови позитивної оцінки, схваленої державами-членами, а також остаточного рішення Комітету асоціації між Україною та ЄС, Україна стане частиною роумінгового простору ЄС, що забезпечить більш стабільне та довгострокове рішення для роумінгу.

Біженці в ЄС

Як свідчать дані Європолу, кількість українських біженців в країнах Європейського Союзу продовжує зростати. Загальна цифра наших громадян за кордоном складає 4,26 мільйона осіб.

Найбільше українських біженців знаходиться у Німеччині, Польщі та Чехії. Так, у Німеччині - 1,33 мільйона осіб, що становить 31,3% від загальної кількості. У Польщі - 953,25 тисячі осіб, або 22,4% від загальної кількості. У Чехії - 356,4 тисячі осіб, що складає 8,4% від загальної кількості.

Нагадаємо, дедалі більше українських біженців планують залишитися за кордоном після війни. Водночас Європа боїться напливу "енергетичних біженців" з України із настанням холодів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube