Європа боїться напливу "енергетичних біженців" з України із настанням холодів, це було б катастрофічно - польський депутат

Читать на русском

Голова Ради з питань співпраці з Україною у польському Сеймі Павел Коваль пояснив, чому європейські партнери активно взялись за відновлення енергетичних систем в Україні

Читать на русском
біженці, Павел Коваль
Павел Коваль не виключає другу хвилю біженців з України у холодну пору - але країни ЄС хочуть уникнути цього

Голова Ради з питань співпраці з Україною у польському Сеймі Павел Коваль пояснив, чому європейські партнери активно взялись за відновлення енергетичних систем в Україні

У Європі розуміють, що Україна цієї зими матиме серйозні проблеми з енергопостачанням. Тут передбачають, що потік "енергетичних біженців" можу бути ще більшим, ніж два роки тому після початку повномасштабного вторгнення Росії. А тому роблять усе можливе, аби допомогти відновити зруйновану систему, наскільки це можливо: навала мігрантів може послабити ЄС. 

Таку думку висловив польський депутат Павел Коваль, голова Ради з питань співпраці з Україною. В інтерв'ю виданню Sestry він пояснив, що ніхто не відмовить людям у захисті. Однак послаблення енергетичної системи України через російські атаки може бути катастрофічним не лише для нашої країни, а й для Заходу.  

"Може повторитися ситуація дворічної давнини, але у більшому ступені. Ідеться про проблеми з постачанням тепла в українські оселі. І питання в тому, що зараз ми можемо з цим зробити в тактичному сенсі? Захід бачить, що цю проблему потрібно вирішувати, бо якщо ні, то нам загрожуватиме рух мігрантів, які просто поїдуть на Захід за теплом чи електроенергією. Ніхто цього не хоче. Це було б катастрофічно, ще більше послабило б Україну, а також Захід. Бо нам просто довелося б приймати наступні групи біженців, яких можна назвати "енергетичними" через війну", - сказав він. 

За словами Коваля, кожна країна ЄС хоче цього уникнути. Ось чому західні партнери взялись допомагати Україні й проводять різні заходи, на яких вирішують, як розв'язуватимуть проблему. Один із них - нещодавня конференція у Берліні.  

"Але напередодні конференції в Берліні була ще одна — внутрішня конференція країн G7 та їхніх партнерів щодо відновлення України. Я виступав від імені Польщі, поінформував, що ми можемо додатково доінвестувати в Європейське енергетичне співтовариство. Воно здатне якісно та швидко залагоджувати справи — купити відповідні генератори та обладнання. По-друге, ми збираємо ще трохи грошей від польських компаній, які могли б підтримати Україну в енергетичній кризі. І по-третє, ми готуємо план підтримки Харкова, якщо ситуація у місті погіршиться, особливо в контексті енергетики та тепла", - поділився інформацією польський депутат. 

Коваль вважає, в енергетичному контексті важливо дивитися на перспективу. Ідеться про те, щоб Україна перебудувала свою енергосистему на іншу. Це не просто повторення того, що було до бомбардування - потрібно стати сучасною країною в енергетичному плані, тому що все, що сьогодні відбувається, базується на сучасних технологіях і зеленій енергетиці. Потрібно не стільки відновлювати старе, а будувати нове, більш живуче й менш уразливе для російських ракет і дронів.  

"Я знаю, що це трошки дивно звучить сьогодні, тому що йде війна, але країна йде в цьому напрямку — і після війни це буде така додаткова вартість. Звісно, ​​це слабка втіха під час ракетних атак, але це цікавий аспект — і це буде вигідно Україні", - наголосив польський політик. 

Ситуація в енергетиці

Прогнози щодо енергії для українців навряд чи можна назвати втішними. Вже зараз нам говорять про можливе вимкнення світла на 10 і навіть 20 годин на добу. І якщо у теплу пору це ще якось можна пережити, то цілком очевидно, що без обігріву помешкань восени-взимку люди можуть не вижити. Про нормальне функціонування економіки в таких умовах говорити зайве. І найстрашніше, що навіть об'єкти критичної інфраструктури не застраховані від того, що працюватимуть з перебоями - проблеми подекуди виникають навіть тепер. 

Нагадаємо, 15 червня через масовані атаки Росії по енергетичних об’єктах в Україні застосовано обмеження споживання електроенергії по всій Україні. В Міненерго попереджають, що наступний тиждень буде ще складнішим, ніж попередній. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.