«За нинішніх обставин говорити про припинення вогню просто нереалістично»
«Каштан»- оновлена версія такої важливої композиції. Сьогодні вона звучить по-новому — через рок, через біль і надію, через серце. Це пісня про наші міста. Про людей. Про мрію, яка не зникає… навіть під звуками сирен.
Станом на 31 травня 2024 року близько 4,3 мільйона громадян країн, які втекли з України внаслідок війни, мають статус тимчасового захисту в ЄС
Станом на кінець травня 2024 року кількість українських біженців в країнах Європейського Союзу продовжує зростати. Загальна цифра наших громадян за кордоном складає 4,26 мільйона осіб. Найбільше українських біженців знаходиться у Німеччині та Польщі.
Про це свідчать дані Європолу. Там говориться, що у квітні кількість українців у країнах ЄС сягала відмітки 4,19 мільйона.
У порівнянні з квітнем найбільше абсолютне збільшення кількості українських біженців було зафіксовано в Німеччині (+14 250 осіб, що становить +1,1%), Чехії (+11 000 осіб, що складає +3,2%) та Румунії (+3 715 осіб, що становить +2,4%).
Водночас за той самий період кількість біженців зменшилася у Франції (-1 005 осіб, -1,6%), Польщі (-675 осіб, -0,1%) і Латвії (-15 осіб, -0,03%).
Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.
Пресслужба Єврокомісії пояснює свою ініціативу тим, що Росія продовжує атакувати цивільну та важливу інфраструктуру по всій Україні, ускладнюючи можливість повернення людей на батьківщину. Мета рішення — забезпечити стабільність та захист для тих, хто шукає притулок в ЄС внаслідок військових дій.
Директива про тимчасовий захист дозволяє українцям, які користуються цим статусом, отримувати доступ до проживання, ринку праці, житла, соціальної та медичної допомоги. Вона також сприяє організації прибуття мігрантів в держави-члени ЄС з максимальною ефективністю та впорядкованістю.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки заробляють біженці в Німеччині та Нідерландах. Тим часом в Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.