У країнах ЄС зростає кількість біженців: де українців найбільше

Станом на 31 травня 2024 року близько 4,3 мільйона громадян країн, які втекли з України внаслідок війни, мають статус тимчасового захисту в ЄС

біженці, Німеччина
Порівняно з кінцем квітня 2024 року кількість біженців зросло найбільше у Німеччині

Станом на кінець травня 2024 року кількість українських біженців в країнах Європейського Союзу продовжує зростати. Загальна цифра наших громадян за кордоном складає 4,26 мільйона осіб. Найбільше українських біженців знаходиться у Німеччині та Польщі.

Про це свідчать дані Європолу. Там говориться, що у квітні кількість українців у країнах ЄС сягала відмітки 4,19 мільйона.

В яких країнах ЄС українців найбільше

  • Німеччина - 1,33 мільйона осіб, що становить 31,3% від загальної кількості.
  • Польща - 953,25 тисячі осіб, або 22,4% від загальної кількості.
  • Чехія - 356,4 тисячі осіб, що складає 8,4% від загальної кількості.

У порівнянні з квітнем найбільше абсолютне збільшення кількості українських біженців було зафіксовано в Німеччині (+14 250 осіб, що становить +1,1%), Чехії (+11 000 осіб, що складає +3,2%) та Румунії (+3 715 осіб, що становить +2,4%).

Водночас за той самий період кількість біженців зменшилася у Франції (-1 005 осіб, -1,6%), Польщі (-675 осіб, -0,1%) і Латвії (-15 осіб, -0,03%).

В країнах ЄС зростає кількість біженців: де українців найбільше 1

Єврокомісія хоче продовжити захист українців за кордоном

Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.

Пресслужба Єврокомісії пояснює свою ініціативу тим, що Росія продовжує атакувати цивільну та важливу інфраструктуру по всій Україні, ускладнюючи можливість повернення людей на батьківщину. Мета рішення — забезпечити стабільність та захист для тих, хто шукає притулок в ЄС внаслідок військових дій.

Директива про тимчасовий захист дозволяє українцям, які користуються цим статусом, отримувати доступ до проживання, ринку праці, житла, соціальної та медичної допомоги. Вона також сприяє організації прибуття мігрантів в держави-члени ЄС з максимальною ефективністю та впорядкованістю.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, скільки заробляють біженці в Німеччині та Нідерландах. Тим часом в Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube