ЄС планує посилити механізм призупинення безвізу з третіми країнами, серед яких Україна: деталі

Читать на русском

Восени 2023 року можливий перегляд механізму призупинення безвізу

Читать на русском
Дівчина з валізою та паспорт
В ЄС хочуть змінити правила моніторингу функціонування безвізового режиму з третіми країнами

Восени 2023 року можливий перегляд механізму призупинення безвізу

Європейська комісія розпочала процес консультацій з Європейським парламентом та Радою ЄС щодо покращення механізму припинення безвізових режимів з ЄС. Мета його полягає у тимчасовому припиненні безвізового режиму в разі раптового і значного зростання нелегальної міграції або загрози для безпеки ЄС.

Пресслужба Єврокомісії повідомила про це на своєму сайті. Очікується, що восени 2023 року Європарламент та Рада ЄС розглянуть законодавчу пропозицію Єврокомісії щодо перегляду механізму призупинення безвізового режиму.

Єврокомісія відзначає, що безвізовий режим передбачає значні економічні, соціальні та культурні переваги країнам-членам ЄС та третім країнам. Водночас протести минулих років показали, що безвіз може створити значні міграційні та безпекові виклики.

Єврокомісія наголошує на тому, що недостатня візова узгодженість може змінити країну з безвізовим режимом на транзитний вузол для нелегального в’їзду до ЄС. Це сталося з випадку безвізового в'їзду на Західні Балкани громадян країн, які мають візовий режим з ЄС, і це призвело до збільшення кількості нелегальних в'їздів до ЄС минулого року.

Крім того, схеми надання громадянства інвесторам, які виконують деякі треті країни з безвізовим режимом, створюють ризики для безпеки ЄС. Ці ризики пов'язані з проникненням організованої злочинності, відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків і корупцією.

Для подолання цих викликів, в ЄС хочуть змінити чинні правила моніторингу функціонування безвізового режиму з третіми країнами.

Майбутній перегляд безвізу може, зокрема, включати:

  • нові підстави для припинення безвізу з урахуванням нових ризиків;
  • адаптацію порогових значень для запуску механізму призупинення безвізу;
  • зміну процедури призупинення на більш ефективну та гнучку;
  • посилення положення щодо моніторингу та звітності.

Наразі ЄС має безвізовий режим із 61 країною, у той час, як 25 країн мають угоди про скасування візового режиму, а 8 були звільнені від віз при успішному діалозі про лібералізацію візового режиму. Україна входить в перелік цих країн.

Скільки українців виїхало за кордон під час війни, з якими проблеми стикаються біженці

За даними досліджень Центру економічної стратегії на березень 2023 року, за кордоном може перебувати до 4,7 мільйона біженців. Фахівці вважать, що не всі повернуться додому після війни.

Найрозповсюдженіші проблеми, з якими стикались українці на новому місці, за даними опитування, це бюрократія, виплати та мова. Зокрема, в Німеччині мовні курси є обов’язковими для подальшого працевлаштування. В Польщі були деякі проблеми з житлом. В Італії, за даними Центру економічної стратегії, скаржаться на страйки вчителів, через які діти не можуть вчитись.

В цілому, найбільш популярними проблемами для українців за кордоном залишаються: складний доступ до медицини (45,4% респондентів обрали цю відповідь), бюрократія (26%), несвоєчасне оформлення документів або виплат (13,3%).

Раніше Інформатор повідомляв, що між Україною та Гватемалою встановився взаємний безвізовий режим. Президент Володимир Зеленський тоді сказав, що це дозволить об'єднувати зусилля на міжнародних майданчиках для подальшої ізоляції рф.

Також повідомлялося, що українські біженці, можуть отримати більш стабільну основу для свого перебування в Польщі. Зокрема ті, громадяни нашої країни, які виїхали до сусідньої країни та мають PESEL зі статусом UKR, можуть подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання з метою початку роботи чи підприємницької діяльності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.