Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Громадяни України, які мають PESEL зі статусом UKR, можуть подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання з метою початку роботи чи підприємницької діяльності
Українські біженці, які почуваються впевнено на польському ринку праці, та хочуть відмовитися від тимчасового захисту, можуть отримати більш стабільну основу для свого перебування в Польщі.
Зміни до Закону про допомогу громадянам України з 1 квітня вводять норму, яка дозволяє громадянам України подавати документи на отримання посвідки на тимчасове проживання. Це стосується людей, які мають номер PESEL зі статусом UKR і ця процедура є необов'язковою.
"Людей, які легально працюють у Польщі, зазвичай заохочують подати заяву. На підставі карти проживання вони матимуть право на 500+ та інші пільги на дітей. Однак вони втратять свої права відповідно до Спеціального закону. Такі люди не отримають, наприклад, соціальної допомоги чи допомоги з проживанням. Деяким особам зі статусом UKR, наприклад, матерям маленьких дітей чи вагітним жінкам, можливо, все ще потрібна підтримка у вигляді безкоштовного житла, тому подача заяви на тимчасове проживання може бути для них невигідною", - каже Малгожата Язвінська, адвокат, член правління Асоціації правової інтервенції.
Тому кожен українець повинен сам оцінити, що йому вигідніше: посвідка на тимчасове проживання в Польщі чи статус UKR. Громадяни України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року і не скористаються новим рішенням, зможуть продовжувати легально перебувати в країні на підставі тимчасового захисту.
Як відомо, всі українські біженці мають право легально перебувати у Польщі лише до 23 серпня 2023 року.
"Поки невідомо, що буде після 24 серпня. Ваш захист статусу UKR припиниться. Він може бути продовжений, але наразі ми не можемо бути впевненими. Дозвіл на тимчасове проживання зазвичай дає право перебувати в Польщі протягом трьох років, а потім очевидну можливість продовжити це перебування. Тож це стабілізує перебування в Польщі", – наголошує Малгожата Яжвінська.
Є багато вказівок на те, що українці зможуть легально перебувати в Польщі довше.
"Виходячи з рішення Ради ЄС запровадити тимчасовий захист, дуже ймовірно, що період перебування, який вважається законним і який наразі закінчується 24 серпня, буде продовжено принаймні до 4 березня 2024 року", – вважає Якуб Дудзяк, речник Управління у справах іноземців.
Претендувати на довше перебування у Польщі можуть тільки:
Громадянам України, які не відповідають цим підставам, польський закон про підтримку українців гарантує легальне перебування до 23 серпня 2023 року.
Наразі близько 1 мільйона громадян України та членів їхніх родин користуються тимчасовим захистом у Польщі, що підтверджено PESEL статусом UKR.
Інформатор раніше писав, що українці у Польщі зможуть одружуватись і розлучатись.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.