“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Загалом ціни коливаються у межах від 7,70 до 9,99 гривні
У листопаді ціни на газ для побутових споживачів в Україні не змінилися. Порівняно з жовтнем, змінилась кількість газопостачальних компаній, які пропонують річні тарифні плани. Тепер їх дев'ять, а не вісім.
Про це повідомили у консультаційному центрі "Газ Правда". Скільки коштуватиме газ у листопаді:
Ціна газу у ще чотирьох постачальників коливається від 8,20 до 9,99 гривні за кубометр. Найвищу ціну встановила компанія "Ритейл Сервіс", яка надає послуги під брендом "СвітлоГаз". Наразі майже 98% українських побутових споживачів газу є клієнтами газопостачальної компанії "Нафтогаз України". Вони отримують газ за незмінною ціною 7,96 гривні за кубометр. Хоча деякі з невеликих приватних постачальників мають низькі ціни на газ, вони пропонують таку вартість лише своїм діючим клієнтам. А новим потенційним клієнтам пропонується лише місячна ціна, що може виявитися суттєво вищою за річну. Перед підключенням до нового постачальника радять ретельно вивчати та уточнювати їхні умови та тарифні плани.
Споживач, кожного місяця, з 1-го по 5 число, передає показники лічильника своєму облгазу і той фіксує фактичне споживання за звітний період. У разі, якщо споживач не передав покази лічильника до 5 числа, облгаз самостійно формує спожитий обсяг на основі "планового місячного об’єму споживання". Далі облгаз передає дані спожитого об’єму Оператору ГТС. Постачальник подає запит щодо об’ємів кожного домогосподарства до Оператора ГТС, який, своєю чергою, надає дані щодо надісланого запиту. Після цього постачальник нараховує суму до оплати. Тобто, лише облгаз має доступ до даних від споживачів і розраховує об'єм спожитого газу, за яким постачальник проводить розрахунок суми до оплати за постачання блакитного палива. Як випливає з численних скарг українців, облгази просто ігнорують вчасно передані покази лічильників. Або несумлінно виконують покладені на нього чинним законодавством обов’язки та передають вашому постачальнику недостовірну інформацію щодо обсягів споживання.
Що ж робити у такому випадку. Найпростіше – звернутися до оператора ГРМ для виправлення інформації. Облгаз повинен скоригувати дані, а постачальник після цього перерахує суму до оплати. Однак якщо це не допомогло і облгаз не реагує оперативно на ваші усні звернення, направте йому офіційну письмову претензію та вимогу надати роз’яснення, чому передані вами показання лічильника зафіксовані неправильно і звідки взялася зазначена в рахунках сума. Після цього зверніться також до НКРЕКП. Можна подати не лише скаргу про порушення з боку оператора ГРМ (облгазу), але й підкріпити її вимогою провести перевірку оператора на предмет дотримання ліцензійних умов.
Нагадаємо, українські переселенці, чиє житло зруйноване, продовжують отримувати рахунки за газ. Крім того, у Слов’янську опалювального сезону не буде.
Також Інформатор писав, як підготуватися на випадок відсутності газу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.