Яке сьогодні, 4 червня, свято - Трійця та День міста Черкаси

Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії та Міжнародний день людей, які подолали рак, у цей день народилася Анджеліна Джолі - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на неділю, 4 червня

Трійця та День міста Черкаси
Трійця та День міста Черкаси

Православні християни відзначають у неділю, 4 червня 2023 року, День Святої Трійці. Наші пращури вважали, що якщо вночі співають солов'ї - до ясної погоди. Вважається, що 4 червня сильний ранковий туман обіцяє хороший урожай. Іменини сьогодні святкують Василіск, Володимир, Данило, Іван, Макар, Михаїл, Павло, Софія, Карл, Франциск. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 155 день року. 

4 червня - яке сьогодні церковне свято

День Святої Трійці. П’ятидесятниця
День Святої Трійці. П’ятидесятниця

День Святої Трійці. П’ятидесятниця. Після вознесіння Ісуса Христа настав десятий день: це був п’ятдесятий день після Воскресіння Христового. У євреїв було велике свято П’ятидесятниці в пам’ять Синайського законодавства. Всі апостоли разом з іншими учнями Христовими та іншими віруючими одностайно перебували в одній світлиці в Єрусалимі.  Раптом зчинився шум з неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де перебували учні Христові. І з’явилися вогненні язики і спочили (зупинилися) по одному на кожному з них. Всі сповнилися Духа Святого і стали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали. Так Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам; зійшов же у вигляді вогню на знак того, що має силу спалювати гріхи й очищати, освячувати й зігрівати душі.

Православні християни в цей день прикрашають будинки і храми зеленими гілочками, квітами. Звичай цей йде ще від старозавітній Церкви, коли будинки і синагоги прикрашалися зеленню в П’ятидесятницю в пам’ять того, як при Сінайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону. Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами. А ще квітучі гілки нагадують нам про те, що під дією благодаті Божої людські душі розцвітають плодами чеснот. 

В Україні день Трійці часто називають Зеленою неділею
В Україні день Трійці часто називають Зеленою неділею

В Україні день Трійці часто називають Зеленою неділею – в наших предків це свято з’явилося задовго до прийняття християнства. Зелена неділя була ознакою початку справжнього літа, вшануванням культу квітучої природи, дерев і лісів. Зілля в цей час вважалося могутнім оберегом від нечистої сили, водночас воно приваблювало до людей добрих духів дерев, полів та води. 

4 червня іменини відзначають Василіск, Володимир, Данило, Іван, Макар, Михаїл, Павло, Софія, Карл, Франциск.

4 червня - що відзначають в різних країнах

Черкаси відзначають день міста у першу неділю червня
Черкаси відзначають день міста у першу неділю червня

Черкаси відзначають день міста у першу неділю червня. Щороку на честь свята тут відбуваються урочисті масові заходи, аби мешканці не забували свою історію та пишалися нею. Місто Черкаси на березі Дніпра було засновано у 1286 році. Перші письмові свідчення про місто датуються 1395 роком в Супрасльському літописі, також воно згадується в ярлику хана Менглі- Гирея від 1507 року. В 1482 році Черкаси не скорилися кримсько-татарській орді, яка спустошила українські землі і захопила 11 міст від Києва до Житомира. Черкаси зіграли визначну роль у національно-визвольній боротьбі українського народу проти Речі Посполитої під керівництвом гетьмана Богдана Хмельницького. Ще до заснування Запорізької Січі черкаський староста Остафій Дашкевич розробив проєкт захисних споруд на березі Дніпра та надав його до литовського сейму. Ідею було реалізовано і Черкаси стали одним з наймогутніших осередків козацької республіки того часу. Місто пишно та врочисто святкує свій день вже протягом 735 років поспіль.

4 червня відзначається Всесвітній день безневинних дітей, які постраждали від агресії
4 червня відзначається Всесвітній день безневинних дітей, які постраждали від агресії

4 червня відзначається Всесвітній день безневинних дітей, які постраждали від агресії. Цей пам’ятний день запроваджено рішенням Генеральної Асамблеї ООН у 1982 році.

Міжнародний день людей, які подолали рак
Міжнародний день людей, які подолали рак

Міжнародний день людей, які подолали рак, відзначають у різних країнах світу у першу неділю червня. Цей день для тих, хто переміг страшну хворобу, зумів побороти смертельну небезпеку та стати на шлях відновлення здоров’я після онкологічних захворювань. На честь цієї події відбуваються акції за участі представників організацій з охорони здоров’я та волонтерів. 

Якою буде погода

  • Вночі співають солов'ї - до ясної погоди.
  • Сильний ранковий туман обіцяє хороший урожай.
  • Багато павуків з'явилося - до хорошого врожаю огірків.
  • Якщо жаби голосно квакають, то скоро піде дощ.

 Чого не можна робити 4 червня, на Трійцю

  • Проводити земляні роботи. Трійця вважається святом землі. Наші пращури вважали, що в цей день вона святкує свій день народження. Землю, церкву та будинки прикрашали свіжою зеленню та квітами. Тому важливо не займатися будь-якою земельною роботою у цей день. 
  • Зрубувати чи спилювати дерева. Особливо обережно потрібно ставитись до дерев на зелені свята. Береза, горобина та верба часто використовуються у ритуалах на Трійцю. Раніше дівчата прикрашали їх стрічками, квітами та віночками. Заведено робити букет своїми руками на Трійцю на освячувати його в храмі.
  • Гуляти у лісі. За народними повір’ями на зелені свята в наш світ приходять міфічні істоти — мавки та русалки. Наші пращури вірили, що вони могли нашкодити людині, тому у цей період не гуляли самі у лісі, уникали водойм та не випускали худобу на пасовища. 
  • Купатися. Існує повір’я, що у період трьох днів не можна купатися у водоймах, адже хитра русалка у будь-яку мить може затягти на дно.
  • Виконувати будь-яку домашню роботу. Прибирати дім, прати білизну, шити, різати — усю цю хатню роботу не можна робити у період Трійці. Виняток становить тільки приготування їжі для родини та домашніх або свійських тварин.

 Вам також може бути цікаво знати:

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите в нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube