День пам'яті мученика Зосими, народного заступника бджіл, а також Міжнародний день собак, у цей день народився П’єр Карден - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на неділю, 2 липня
Православні християни відзначають у неділю, 2 липня 2023 року, День пам'яті мученика Зосими, народного заступника бджіл. Наші пращури вважали, що які рослини сьогодні запилюють бджоли, у тих буде найбільший урожай. Вважається, що якщо кіт ховається в прохолодне місце, то наступні дні будуть спекотними. Іменини сьогодні святкують Варлаам, Іван, Марія. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 183 день року.
2 липня – День пам'яті мученика Зосими. Святий Зосима жив у Фракії і перебував на військовій службі. Почувши, що християн переслідують, кинув армію і присвятив себе молитві. Імператор дізнався, що воїн зрадив його, залишивши службу і приєднавшись до віруючих. На суді Зосима відмовився принести жертву язичницьким богам. За це його довго мучили, а потім поклали на розпечене мідне ложе. Зосима ліг на нього, створивши знамення хреста, але залишився неушкоджений.
По дорозі з міста імператор наказав взути Зосиму в залізні сандалі, з вбитими в підошву цвяхами, і повів за собою. Потім мученика ув'язнили в темницю і морили голодом. Весь цей час Ангели допомагали йому, даючи сили, хліб і воду. В кінці, після того, як Зосима знову відмовився від язичницьких богів, йому відрубали голову. У свідомості наших пращурів він був не відокремленим від Соловецького Чудотворця Зосими, який разом з чудотворцем Саватієм шанується як покровитель бджільництва.
2 липня відзначається свято всіх пасічників. Зібраний в цю дату мед вважається особливо корисним для здоров'я. Сьогодні для міцного здоров'я потрібно з'їсти столову ложку меду і запити її водою з колодязя. 2 липня - вдалий день для ворожінь і ритуалів. Дівчата можуть проводити ворожіння на чоловіка. Православні сьогодні можуть помолитися святим Зосимі та Саві за благополуччя в сім'ї, матеріальний достаток та міцне здоров'я. За старих часів люди читали змови над вуликами, щоб урожай меду був багатим. Також сьогодні можна розпочинати будь-які справи - вони матимуть успіх. Якщо у вас є борги, то 2 липня - вдала дата, щоб їх роздати.
2 липня іменини відзначають Варлаам, Іван, Марія.
Щорічно, починаючи з 2013 року, 2 липня в Україні відзначають День працівника державної податкової служби. 4 листопада 1990 року було ухвалено закон про державну податкову службу. До документу декілька разів були внесені зміни, спрямовані на розробку шляхів нарахування та стягнення податків, проведення реорганізацій та створення нових підрозділів у регіонах.
У першу неділю липня щороку святкують День Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Започатковане свято було наказом президента Порошенка 12.06.2015. Військово-Морські сили грають важливу роль у забезпеченні обороноспроможності держави. Вперше прапор України був піднятий на кораблях Чорноморського флоту 29 квітня 1918 року.
У першу неділю липня відзначають День працівників морського та річкового флоту. Свято встановлено наказом президента України від 12.06.2015. Основною метою запровадження професійного дня було відродження та розвиток національних історичних традицій морського співтовариства. Традиційно у цей день керівники держави вітають моряків з професійним святом, відзначають нагородами та грамотами. Морякам, які проявили себе на військовій службі, надають військові звання та подяки від командування.
Міжнародний день собак, який щороку відзначається 2 липня. Міжнародною кінологічною асоціацією зараз офіційно визнано близько чотирьох сотень порід, але їхня кількість постійно зростає. Всі породи собак розбиті на дві основні групи — робочі та декоративні. Водночас представники однієї породи можуть використовуватися як з робочою, так і з декоративною (виставковою) метою.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.