Чому мед шкодить шашлику, а гірчиця рятує?

Чому мед шкодить шашлику, а гірчиця рятує?

Читать на русском

Як приготувати та вживати цю страву без шкоди для травлення: прості поради

Читать на русском
Шашлик може бути легшим, якщо його приготувати екологічно
Шашлик може бути легшим, якщо його приготувати екологічно

Як приготувати та вживати цю страву без шкоди для травлення: прості поради

Ну який літній сезон без поїздок на дачу, вилазок до води та шашлику? Вірно – ніякий. А отже треба запасатись не тільки наметами, похідним посудом та маринованим м’ясом з соусами, а й знаннями про те, як шашлик правильно готувати. Адже далеко не в кожній компанії є шеф-кухар, здатний робити це не тільки смачно, а й з мінімальною шкодою для здоров’я.   

Найлегший шашлик виходить з курки та риби 
Найлегший шашлик виходить з курки та риби 

Переїдання та жирна їжа – кошмар з відкладеним ефектом для всіх любителів смажених на вогні сосисок, окісту чи свинячої вирізки. Ферменти для травлення не завжди доступні, та й загалом покладатись виключно на них – справа не надто раціональна.

Доцільніше заздалегідь спланувати приготування м’ясних страв на відкритому повітрі так, щоб не доводилось заглядати в аптечку. Інформатор.UA зібрав для вас кілька корисних і простих порад.

Готуємо шашлик екологічно

  • Оберіть нежирне м'ясо – філе птиці, риби тощо. Що жирніше м’ясо, то засмагліша в нього скоринка. Саме у ній основна шкода, бо там утворюються канцерогенні речовини, які не йдуть на користь організму.
  • Не використовуйте олію, мед, майонез. Вони є надто калорійними та сприяють утворенню канцерогенів під час обробки продуктів на вогні. Дієтологи радять використовувати кетчуп, аджику чи гірчицю. Остання зокрема сприяє кращому травленню, в тому числі, м’ясних страв. Зробити гірчичний соус за бажання можна навіть в домашніх умовах. Можна також зробити соуси на основі зелені і томатів з низьким вмістом цукру.
Зробити гірчичний соус можна навіть в домашніх умовах
Зробити гірчичний соус можна навіть в домашніх умовах

Відзначимо, що гірчиця відноситься до найбільш відновлювальних прянощів. Вона чудово сприяє травленню, допомагає засвоювати жирну їжу, дуже швидко переробляється і далі в кишечнику остаточно перетравлюється. У літніх людей гірчиця, стимулюючи травлення, суттєво покращує обмін речовин і оздоровлює.

А ви знали, що гірчиця сприяє травленню та покращує настрій? 
А ви знали, що гірчиця сприяє травленню та покращує настрій? 
  • Їжте шашлик з великою кількістю свіжих овочів та зелені. Також на грилі можна приготувати овочі, які завдяки клітковині регулюють процеси травлення. Для цього чудово підійдуть кабачки, перець, баклажани, помідори, гриби, броколі тощо.
  • Замаринуйте м'ясо не в оцтовій кислоті, а в ароматних травах хмелі-сунелі. Для цього потрібно закип’ятити воду, розвести у ній сіль, цукор, додати трави і охолодити. М’ясо нарізати великими шматками і залити холодним маринадом. Шматки м’яса повинні бути повністю занурені. Маринувати слід 12-15 годин, тоді м’ясо виходить дуже ніжне. У теплу пору року м’ясо в маринаді варто тримати у холодильнику, а за 2-3 години до приготування – при кімнатній температурі.

Загальні правила вибору м’яса в магазині

Перше, що має значення та свідчить про свіжість, — це запах, він має бути приємним. Друге — колір. Занадто темний колір свідчить, що тварина була надто стара й м’ясо буде тверде. Третє, на що фахівці радять звернути увагу — щільність м’яса. Вдягніть одноразові рукавиці та доторкніться до м’яса. У свіжого м’яса ямка швидко вирівнюється. Чим довше лежало м’ясо, тим гірше і повільніше вирівнюється ямка.

Також тут рекомендується звернути увагу і на жир. Він має бути білим, нелипким і без слизу. І четверте — найкраще для шашлику підходить саме охолоджене витримане м’ясо. Парне свіже м’ясо з ринку стане жорстким під час готування шашлику, а розморожене — буде трохи поступатися за смаком та текстурою. Відрізняється розморожене м’ясо від охолодженого тим, що при натисканні на нього виділяється багато червоного соку, а шматок має більш пухкий вигляд.

Раніше Інформатор розповідав, які ціни в українських супермаркетах на м'ясо до шашлику

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.