Яке покарання отримають працівники ТЦК за порушення прав людини: у Раді дали відповідь

Читать на русском

Правоохоронні органи вже розслідують низку подібних випадків

Читать на русском
Порушення прав людини ТЦК
Як каратимуть працівників ТЦК за порушення прав людини. Колаж: Інформатор

Правоохоронні органи вже розслідують низку подібних випадків

Правоохоронці сьогодні розслідують низку випадків, пов’язаних із порушенням прав людини з боку співробітників ТЦК. Про це розповів народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. За його словами, у разі звинувачення таких працівників звільняють із військкомату та переводять у бойові підрозділи.

Про це він заявив в ефірі телеканалу “Київ24”. За його словами, обмеження прав людини навіть в умовах воєнного стану є неприпустимим.

“Людський чинник і намагання якимось чином продемонструвати ефективність своєї роботи як працівника ТЦК накладає психологічний відбиток. Безперечно, в процесі здійснення мобілізаційних заходів порушувати права людини, право на недоторканість приватного життя, право на власність, яке не обмежується відповідно до закону про введення правого режиму воєнного стану, який ми затвердили — указ президента, — не може бути”, – наголосив Веніславський.

Він зазначив, що вже багато співробітників ТЦК та СП були звідти звільнені через порушення прав людини під час виконання мобілізаційних заходів. Після їх відправляють у бойові підрозділи.

Нардеп додав, що після суспільного розголосу скандалів за участі військкомів на це реагує поліція. Тоді вони розслідують можливі ознаки адміністративних або кримінальних правопорушень у діях працівників ТЦК.

Скандали з ТЦК: останні новини

Нещодавно в Одесі на відео потрапив інцидент, як, ймовірно, працівники ТЦК силою затягнули чоловіка до мікроавтобусу. Поряд з місцем, де відбувалися дії, схожі на примусову мобілізацію, знаходилися декілька представників правоохоронних органів. Також за тим, що відбувалося спостерігали лікарі "швидкої" і дві жінки, супроводжуючі чоловіка.

Крім того, у Саксаганському ТЦК в Кривому Розі 5 травня помер військовозобов'язаний. За словами військових, чоловік помер нібито від різкого погіршення стану здоров’я, а саме – епілептичного нападу. Проте рідні померлого стверджують, що в нього не було епілепсії, а померти він міг через побиття з боку співробітників ТЦК.

Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець раніше пояснював, що дії співробітників територіальних центрів комплектації, які застосовують силу проти військовозобов’язаних та викрадають людей посеред вулиці, є порушенням закону. За його словами, у ТЦК немає жодного права перевіряти документи, забирати їх в людини та фізично затримувати громадян України.

Нагадаємо, у Терніпольському ТЦК попередили – якщо людина написала у Telegram, Facebook, Instagram чи будь-якій іншій соцмережі, де саме зараз перебувають представники ТЦК, які вручають комусь повістку, то за це її можуть посадити у тюрму. Термін позбавлення волі - від п'яти до восьми років. Військкоми вважають, що йдеться не лише про поширення інформації про військових, а й загалом дискредитацію та перешкоджання діяльності ЗСУ у період воєнного стану. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.