Скандальні затримання ТЦК людей на вулиці: у Раді розповіли про кадрові рішення

Читать на русском

Голова комітету з питань нацбезпеки Олександр Завітневич назвав затримання ТЦК людей на вулиці порушенням закону

Читать на русском
Скандальні затримання ТЦК людей на вулиці
У Верховній Раді розповіли про кадрові рішення через скандальні затримання ТЦК

Голова комітету з питань нацбезпеки Олександр Завітневич назвав затримання ТЦК людей на вулиці порушенням закону

В Україні набирає обертів посилена мобілізація. Випадки, коли представники ТЦК заламують чоловікам руки й "мобілізують" їх прямо з вулиці, почастішали. Втім, такі силові прийоми поза законом й у Раді запевняють, що кадрові рішення та ротації працівників, які виконують свою роботу у такий скандальний спосіб, вже виконуються.

Про те, що ТЦК не мають права хапати людей на вулиці, повідомив голова комітету з питань нацбезпеки Олександр Завітневич в інтерв'ю "РБК-Україна".  Він підкреслив, що відносно таких робітників ТЦК вже застосовуються кадрові ротації. Усі випадки порушення прав людей розслідуються.

"Такі випадки є порушенням законів, кожен з них потребує розслідування та відповідного реагування. Наскільки я знаю, так і робиться, приймаються кадрові рішення, проводиться ротація працівників", — пояснив Завітневич.

За словами Завітневича, випадки скандальної мобілізації пов'язані з тим, що мобілізаційне законодавство не є досконалим. У документах присутні багато прогалин, які фактично не змінилися ще від радянських часів. Таким чином в Україні підхід до мобілізації залишився старим.

 "Але будемо відвертими, частково такі випадки спровоковані прогалинами у чинних механізмах мобілізації. На жаль, від самого початку незалежності України, коли приймалася низка державних програм розвитку ЗСУ з дуже гучними назвами, до заміни радянських підходів у питаннях мобілізації руки так і не дійшли", — підкреслив він.

Посилення мобілізації в Україні

Наприкінці грудня 2023 року у соцмережах масово почали з'являтися повідомлення, що прикордонна служба перестала випускати з України чоловіків. Мова йшла і про тих громадян, які за законом мають на це право, бо вони є багатодітними батьками та мають інвалідність III групи. Всього лише за декілька годин у прикордонних службах утворилися величезні черги. Подекуди люди чекали на перетин кордону понад добу.

Обурені громадяни не розуміли, чому їх не випускають з України, якщо всі документи у порядку. Лише через добу з'явився офіційний коментар ДПСУ. Речник Андрій Демченко підтвердив, що інвалідність та багатодітність українських чоловіків відтепер перевірятимуть ретельніше, а для перетину кордону потрібно мати додатковий документ - довідку про відстрочку з ТЦК.

Пропозиції висилати чоловіків з-за кордону звучать давно, втім більшість країн ЄС не готові до цієї процедури, а окремі вже зараз чітко кажуть, що не підуть на це. Приміром, влада Німеччини не буде депортувати українських чоловіків, які отримати у країні тимчасовий прихисток та працюють.

Одним із варіантів оповіщення військовозобов'язаних за кордоном розглядається електронний кабінет призовника, за аналогією до того, як це працює у судах. Військовозобов'язані мають надати актуальну електронну пошту та номер телефону і на цю адресу прийде електронна повістка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.