Цього дня народилися британська акторка Саллі Гокінз та український актор Олексій Суровцев
Сьогодні, 27 квітня, православна церква України відзначає день апостола Фоми та народний поминальний день. В цей день святкують іменини Георгій, Єгор, Іван, Іларіон, Микола, Павло, Петро, Семен, Анастасія, Марія. До кінця року залишається 248 днів. А віряни уважно стежать за погодою: ранковий туман - віщує потепління.
Вчені кажуть, що у ХХІ столітті до християнської віри приходять саме шляхом апостола Фоми. Апостол Фома мав дар пізнання та не вірив одразу на слово, а все ретельно перевіряв.
Відоме прислів’я "Фома невіруючий" - це саме про апостола Фому. Але саме апостол Фома першим з людей назвав Ісуса Христа - "Господь мій, Бог мій!" (Євангеліє від Іоанна). Саме завдяки йому ми знаємо, що Богородиця воскресла, а Ісус Христос після воскресіння мав рани.
Фома - арамейське ім’я і перекладається як "близнюк". Історики вважають, що апостол Фома зовні був схожий на Ісуса Христа. У Євангеліях він згадується рідко, але завжди у головних подіях.
Проводи 2025 року продовжаться з 27 по 29 квітня. У цей період можна прибратися на могилках, посадити квіти, пофарбувати огорожу. Християни моляться про те, щоб душа покійного потрапила в Царство Небесне.
Гробки - свято поминання померлих, тому зосередитися в цей день потрібно на духовному. Не можна нести до могили предмети загиблого, влаштовувати застілля та розпивати алкоголь. Усе це - язичницькі пережитки. Хочете пом'янути близького за обідом, то краще робити це вдома або в кафе.
Стерилізація кішок зберігає здоров'я тварин. Вона допомагає зменшити ризик розвитку раку матки та молочних залоз у кішок. Також вона зменшує ймовірність агресії, спричиненої гормональними змінами.
Кожна стерилізована тварина економить тисячі гривень на лікуванні хворих та загоєнні травм від боїв за територію. Це також зменшує число бездомних тварин. Завдяки таким заходам, рівень популяції бездомних тварин в країнах, де стерилізація стала обов'язковою, знизився на 30-50%.
Кожен сигнал, що означав окрему літеру, - коротка точка або довше тире - був зворушливо простим і водночас надзвичайно ефективним способом зв’язку. Все почалося з Семюеля Морзе - американського художника і винахідника, який винайшов код Морзе наприкінці 1830-х років.
Спочатку він використовував його для телеграфії, і вже 24 травня 1844 року вперше було надіслано повідомлення між Вашингтоном і Балтимором. Азбука Морзе дозволяла людям спілкуватися на великі відстані за допомогою простих сигналів, що робило її революційною для свого часу.
Її використовували не тільки для телеграфії, а й для навігаційних систем на морі, де передавали важливі повідомлення між кораблями та береговими станціями. Цікаво, що код Морзе став важливою частиною роботи радіоаматорів і сьогодні.
З 2009 року активісти та волонтери цієї організації проводять освітні заходи по всьому світу, надають освітні матеріали для бажаючих долучитися до цієї природоохоронної акції.
День захисту жаб є найбільшим у світі днем просвітницької діяльності та дій зі збереження земноводних. З моменту свого заснування у 2009 році ця глобальна подія надихнула людей, громади та організації у 58 країнах світу підвищити обізнаність про критичні загрози, з якими стикаються популяції земноводних, та зробити значущі кроки для їхнього захисту.
У 1944 році жителі міста Ковентрі у Великобританії підготували для міста побратима скатертину, на якій були вишиті слова "Краще маленька допомога, ніж велике співчуття". Це надзвичайно актуально і сьогодні!
Всесвітній день поріднених міст проводиться щороку в останню неділю квітня за рішенням Всесвітньої федерації поріднених міст, створеної більше 40 років тому. Ця організація об’єднує понад 3 500 міст більш ніж 160 країн.