Як я перехворіла на коронавірус, і чому потрібно носити маски

Читати російською
Розповідає керівник медіацентру Інформатора

В останні два тижні я перебувала на самоізоляції, не працювала і практично сходила з розуму без спілкування і своїх улюблених кінотеатрів з ресторанами. А все тому, що я захворіла на COVID-19. Для тих, хто думає, що коронавірус не є небезпечним, особливо в легкій формі, і взагалі більше схожий на застуду, я скажу - ні. Не схожий. І швидше за все, він взагалі не схожий ні на що, чим ви раніше хворіли.

Я взагалі здорова людина. Мені 25 років, у мене немає супутніх захворювань, і я думала, що моя хвороба триватиме максимум днів п'ять або взагалі пройде безсимптомно. Але все виявилося трохи не так весело.

З чого розпочалася хвороба?

Почалося в мене все з того, що одного чудового дня я прокинулася від кашлю. На додачу до цього сильно боліло горло, і я як відповідальна людина відразу вирішила залишитися вдома і нікуди не йти. Подумала, що якщо це «помилкова тривога», то завтра-післязавтра повернусь до роботи і все буде ок. При цьому я відчувала себе абсолютно здоровою і повною сил.

На наступний день я зрозуміла, що вийти на роботу «завтра» швидше за все не вийде: у мене майже пройшов кашель, не було температури, але при цьому я відчувала себе відверто нездоровою. Цього дня я все ще сподівалася, що мене «пронесе» - це просто застуда, і вона закінчиться через три дні.

Так, застудою я хворію рівно три дні. І якщо лягти вдома на ліжко, спати, пити чай і нічого не робити, то через три дні я зазвичай свіжа, сповнена сил і готова робити великі справи.

На наступний день краще мені не стало. Стало гірше. Піднялася температура, невисока, до 37.5. І почалася страшна слабкість. Сил реально не було зовсім, навіть вечірня прогулянка по безлюдній вулиці давалася мені важко. Наче я біжу крос, а не гуляю, або як ніби піднімаю важкі пакети на 9 поверх.

Що робити і куди бігти, якщо ви підозрюєте у себе коронавірус?

Цього дня я звернулася до свого сімейного лікаря (якщо у вас до сих пір немає сімейного лікаря - оберіть його, укладіть декларацію негайно, тому що тільки він уповноважений направляти пацієнтів на безкоштовне тестування. І взагалі ця людина в момент хвороби - ваш кращий друг, так що вибирайте з розумом).

Моя сімейна лікарка сказала, що за симптомами це схоже на ковід, і направила мене на безкоштовний тест. До речі, його позитивний результат я отримала тільки через тиждень, коли вже фактично одужала.

На шостий день хвороби я втратила нюх. Причому тільки його, смак залишився при мені. Повернувся нюх тільки через тиждень, і я ще ніколи так не раділа підбадьорливому запаху вихлопних газів, що доносяться з вікна.

У якийсь момент у мене пропав і апетит. Я ледве змушувала себе з'їсти щось хоча б раз в день. А їжа для мене, щоб ви знали - одне з найприємніших взагалі задоволень в житті!

Як лікуватися при легкій формі?

Яким же було лікування, - запитаєте ви. А не було його, відповім я. Рекомендації від лікаря були такі: багато відпочивати, пити воду, спати, не контактувати з людьми, і пити вітамінки. Ну і дзвонити їй, якщо раптом стане гірше.

Це не дивно, тому що специфічного лікування від ковіду не існує, але все одно трохи дивно лікуватися вітамінками від найнебезпечнішої хвороби цього року.

Найголовніше - уважно спостерігати за своїми симптомами. Якщо ви помітили, що вам складніше дихати, ви задихаєтеся навіть від невеликого фізичного навантаження - краще відразу сказати про це своєму сімейному лікареві. А ще краще - купити пульсоксиметр (прилад для вимірювання рівня насичення крові киснем), і самостійно контролювати свій стан. У нормі насичення крові киснем становить 95-100%, якщо у вас показник нижчий - це привід звернутися до лікаря.

В цілому, через 14 днів після початку симптомів я відчувала себе більш-менш здоровою. Швидше за менш, ніж більш - слабкість, злегка підвищена температура і іноді нежить можуть зберігатися до місяця після хвороби. Буквально вчора я отримала результат другого тесту, який робила в платній клініці - він виявився негативним.

І ще раз: якщо ви думали, що ковід в легкій формі - це як застуда, то ні. Захворівши на коронавірус, ви як мінімум на 14 днів випаде з життя, не зможете ходити в кіно, до ресторану, не зможете працювати навіть віддалено, і будете відрізані від живого спілкування зі своїми друзями. Ось воно вам треба?

Можна заразитися від людини, навіть якщо вона виглядає цілком здоровою. Вірус переноситься з частинками слини (і виділеннями з носа) при розмові - тому носите, будь ласка, маски. Навіть якщо людина, з якою ви комунікуєте - ваш друг. Ви не можете знати, чи хвора вона і не можете знати, чи хворі ви самі. Вірус здається страшним тільки до тих пір, поки ви самі їм не заразитеся.

Тому бережіть себе і будьте здорові!