На думку Притули, необхідно реально розглядати можливість позбавлення громадянства, зокрема, у засуджених за держзраду, колабораціонізм, "антиукраїнські наративи" та корупцію: пояснюємо, чому це не спрацює
Волонтер Сергій Притула публічно розкрив нову ідею - позбавляти українців громадянства в окремих випадках. Наприклад, за держзраду, колабораціонізм, поширення "антиукраїнських наративів" і корупцію. На його думку, таким людям, зокрема, необхідно заборонити голосувати на виборах та, відповідно, бути обраними до органів влади.
Водночас він визнав, що міжнародне право застерігає від подібних інститутів, але навів приклад Латвії та Естонії, де люди, які не пройшли натуралізацію після відновлення незалежності, отримали "сірі паспорти" і "захистилися від колоніального шлейфу". Про це він написав у Facebook.
"Я вважаю, що нам вже давно треба почати широку публічну дискусію про інститут негромадянина - статус, за якого людина живе в країні, користується базовими правами, але не має політичного впливу: не голосує і не обирається. Ні на рівні центральної влади, ні на рівні територіальної громади", - заявив Притула.
Він каже, що держава довіряє своїм громадянам і має право у виняткових випадках "переглянути угоду про довіру". За його словами, не можна збудувати державу, у якій зрадник має голос такої ж ваги, як і той, хто за цю державу ризикує життям.
"Засуджені за держзраду колаборанти і сепаратисти, «п’ята колона», що поширює антиукраїнський наратив, і навіть корупціонери! У цих випадках треба реально розглядати можливість позбавлення громадянства. Якщо ти зраджуєш свою країну, ганьбиш її, крадеш у неї, то навіщо тобі її паспорт? Чи якщо хтось відсидів за державну зраду, то він може і далі собі спокійно бути громадянином держави, яку зрадив?", - додає волонтер.
Ідея Притули безглузда, оскільки мобілізовувати до війська людей без громадянства не можна. Тож може статися так, що втратити українське громадянство та не потрапити до ЗСУ виявиться велика кількість бажаючих. Тим більше, що обмеження у правах стосується лише права голосувати та обиратися на державні пости. Багато людей взагалі про це не думають. Тож вони і не помітять цього.
А ким тоді поповнювати лави оборонців України - про це Притула, певно, не подумав. Тож Інформатор вангує, що волонтер врешті видалить цей допис. Або почне довгі пояснення.
Нагадаємо, згідно нещодавних опитувань українці хвилюються, що країна схиляється у бік диктатури. Кількість українців, які поділяють таку думку значно зрозла, згідно опитування КМІС.
Відомі політологи вже коментують це явище:
"Українці продовжують вважати під час війни, що приблизно 64%, що демократія є кращий устрій для України. І лише десь 12−14% говорять, що в певних випадках може бути авторитаризм. Тобто українці, безумовно, більше хочуть демократії", - коментує це професор КМА Олексій Гарань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.