У Львівській ОВА відреагували на розслідування щодо виїзду за кордон за листами з підписом російського царя

В адміністрації визнали, що система Шлях на старті повномасштабної війни працювала з обмеженнями. Рішення про виїзд ухвалювала комісія, до якої входили СБУ, прикордонники та поліція

Львівська ОВА, фейкові листи за підписом російського імператора Олександра III
Львівська ОВА пояснила, чому погоджували виїзд чоловіків за фейковими листами

У Львівській обласній військовій адміністрації відреагували на журналістське розслідування NGL.media, в якому йдеться про виїзд щонайменше восьми чоловіків з України під час війни за зверненнями неіснуючої організації з підписом російського імператора Олександра III і логотипом "Газпромбанку". У заяві Львівської ОВА зазначається, що після початку повномасштабної війни у 2022 році державі довелося в авральному порядку забезпечити роботу системи "Шлях" - механізму для швидкого ввезення гуманітарної допомоги. Через технічні та юридичні обмеження в умовах воєнного стану перевірка усіх звернень була вкрай складною.

У відповідь на публікацію NGL.media адміністрація заявила, що діяла в межах доступних технічних і правових можливостей. Порушників, які не повернулися, - лише 3,7%. Ось як саме відповіли в ОВА:

"На той момент у держави не було програмного забезпечення, яке б дозволяло перевіряти кожне звернення з необхідною глибиною. І ми, як обласна адміністрація, діяли в рамках тодішнього нормативного поля та наявних технічних можливостей", - йдеться в офіційній відповіді.

В адміністрації наголосили, що рішення про надання дозволів ухвалювались колегіально - спеціальною комісією за участю представників Держприкордонслужби, СБУ та Нацполіції. За даними Львовської ОВА, з понад 50 тисяч осіб, які отримали дозвіл на виїзд, лише 1920 порушили терміни перебування за кордоном. Це становить лише 3,7%.

"Обираючи між повною зупинкою виїздів (і зривом волонтерської допомоги фронту) та ризиком поодиноких порушень, ми обрали друге - щоб армія не залишилась без підтримки", - відповіли у Львівській ОВА.

Про що йшлося в розслідуванні

Нагадаємо, згідно з матеріалом NGL.media, у 2022 році Львівська ОВА отримала щонайменше п’ять звернень від фейкової організації "Гуманітарна надія нації". У листах було виявлено логотип російського "Газпромбанку" та підпис Олександра III - російського імператора, який помер у 1894 році.

Погоджені дозволи на перетин кордону з підписом російського імператора. Фото: NGL.media
Погоджені дозволи на перетин кордону з підписом російського імператора. Фото: NGL.media

На підставі цих звернень дозвіл на виїзд отримали щонайменше вісім чоловіків. Сім із них, за інформацією журналістів, так і не повернулися. Один із них - Артем Лущан, виїхав разом із радником голови ЛОВА Олексієм Шевчуком, однак назад повернувся лише Шевчук. У ЛОВА заявили, що знають лише про одного чоловіка, який порушив термін перебування за кордоном, і дозвіл йому скасували.

Львівська ОВА наголосила, що не має повноважень контролювати переміщення осіб через державний кордон - цим займаються виключно ДПСУ та правоохоронні органи. Адміністрація запевнила, що співпрацює з правоохоронцями в межах кожного розслідування:

"Ми співпрацювали, співпрацюємо і будемо співпрацювати з правоохоронцями в розслідуванні кожного випадку, аби всі порушники були притягнуті до відповідальності", - відповіли в ОВА і подякували журналістам за виявлені факти можливих зловживань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube