Соцзахист вимагає від жінки з двома дітьми повернути 112 тисяч гривень виплати ВПО - що вирішив суд

Жінку з двома дітьми позбавили права на отримання допомоги на проживання з 01.05.2022 року, але їй повторно продовжувалась виплата коштів

Суд
Соцзахист вимагає стягнути з жінки та двох дітей кошти у розмірі 112 тисяч гривень

Жінці та її двом неповнолітнім дітям виплачувалась щомісяця в розмірі 8 тисяч гривень допомога на проживання ВПО, за період з 01.03.2022 року по 30.06.2023 року. В результаті недосконалості програмного комплексу АСОПД за допомогою якого здійснюється перевірка відповідності місця, з якого перемістилися особа, виникла переплата вказаної допомоги на суму 112 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Конотопського міськрайонного суду Сумської області, опублікованому 27 червня 2025 року.

Жінці та її двом неповнолітнім дітям управлінням виплачувалась щомісяця в розмірі 8 тисяч гривень допомога на проживання ВПО, за період з 01.03.2022 року по 30.06.2023 року. Вказані особи 16.04.2022 року були взяти на облік, як ВПО. Вона з дітьми перемістилися із с. Великий Самбір Конотопського району Сумської області. Згідно з наказами Мінреінтеграції прийнятих за період з 25.04.2022 року по 30.06.2023 року с. Великий Самбір не було включено до переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Саме такі зміни в Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджених постановою КМУ від 20.03.2022 року №332 Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам позбавили її з дітьми права на отримання допомоги на проживання з 01.05.2022 року. Однак, їй повторно продовжувалась виплата допомоги на проживання до 30.06.2023 року. Це відбувалось через недосконалість програмного комплексу АСОПД за допомогою якого здійснюється перевірка відповідності місця, з якого перемістилися особа, даним наказів Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а надалі припинення нарахування допомоги на проживання. В результаті цього за період з 01.05.2022 року по 30.06.2023 року виникла переплата вказаної допомоги на суму 112 тисяч гривень. Добровільно громадянка коштів не повернула, що і змусило звернутися до суду з позовом.

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов. З жінки на користь Управління соціального захисту населення Конотопської міської ради Сумської області стягнуть надміру виплачені кошти в розмірі 112 тисяч гривень. 

"Суд вважає аргументи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені належними та достатніми доказами у справі, оскільки такі не спростовані відповідачем. Для спростування доводів позову відповідач жодних належних і допустимих доказів в спростування позовних вимог, визначених законом, суду не представив, відклику на позовну заяву не подав. В матеріалах справи відсутні будь-які докази, які свідчать про те, що позивачу повернені кошти, як і відсутні докази, що позивачем безпідставно заявлені позовні вимоги, щодо їх повернення. Надані позивачем докази, суд визнає належними і допустимими, також достовірними і достатніми, оскільки ці докази містять у собі інформацію щодо предмета позовних вимог, вони логічно пов'язані з тими обставинами, які підтверджують наявність підстав для стягнення з відповідача коштів, сплачених надміру. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube