МВФ підтримав законопроєкт, який передбачає оподаткування і розкриття банківської таємниці щодо руху і залишку коштів на рахунках продавців, які надають послуги чи продають товари через онлайн-платформи OLX, Prom, Kabanchik та інші
Міжнародний валютний фонд (МВФ) позитивно оцінив подання Кабміном до парламенту законопроекту щодо вимог до податкової звітності для операторів цифрових платформ. Про це йдеться в Меморандумі України з МВФ.
«Законопроект щодо вимог до звітності операторів цифрових платформ має бути швидко ухвалений, щоб вивести значний і зростаючий сектор економіки з тіні», - вказано у тексті Меморандуму.
Це дозволить Державній податковій службі (ДПС) отримувати дані від операторів цифрових платформ та міжнародних органів про доходи фізичних осіб, які отримують їх без реєстрації приватного підприємництва або використання спрощеної системи оподаткування (ССО).
«Ці зміни стануть ефективним інструментом для контролю за своєчасністю, точністю та повнотою декларування таких доходів, а також сприятимуть значному розширенню податкової бази за рахунок включення фізичних осіб, чиї доходи наразі не оподатковуються. Цей захід полегшить мобілізацію доходів та гармонізацію українського податкового законодавства із законодавством ЄС та стандартами ОЕСР, а також стане першим кроком до реформування системи ССО через впровадження нових цифрових інструментів контролю ДПС», зазначено у документі МВФ.
«Відповідні законодавчі зміни були подані до парламенту 30 квітня 2025 року. Ми прагнемо їх швидкого ухвалення до кінця 2025 року. Для подальшого стимулювання податкової дисципліни законопроект передбачає 5-відсотковий податок з обороту на дохід, отриманий через цифрові платформи. При цьому закон не вводитиме нових винятків з ПДВ» – вказує зі свого боку уряд.
Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, згідно з Бюджетною декларацією, Мінфін планує вже у 2025-му прийняти, так щоб з наступного року вже збирати податки:
За планами Мінфіну від цього вони зберуть додатково:
Йдеться про законопроект 13232 ро внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи, зареєстрований Урядом 30 квітня 2025 року відповідно до якого продавцям речей на онлайн-платформах у певних випадках доведеться платити до 23% податків з отриманих коштів. Наразі він перебуває на розгляді профільного комітету ВР.
Згідно із законопроєктом, оператори цифрових платформ будуть визначені податковими агентами та автоматично стягуватимуть податки з громадян, які отримують доходи від продажу товарів або надання послуг з їх використанням. Ця вимога поширюватиметься на операторів цифрових платформ, зареєстрованих як в Україні, так і за її межами, якщо доходи з їх використанням отримують резиденти України.
Йдеться про будь-який з таких видів діяльності, що здійснюється продавцем через платформу за винагороду:
Активними продавцями для цілей оподаткування пропонується визначити продавця, що здійснив хоча б одну операцію протягом звітного періоду, за яку йому було виплачено або нараховано винагороду. Податкова зможе отримувати від банків інформацію щодо операцій за поточними рахунками підзвітних продавців, з урахуванням законів, що визначають порядок розкриття банками інформації, що містить банківську таємницю.
Своєю чергою фізичні особи – продавці мають відкрити окремий рахунок у банку для отримання виплат від цифрових платформ, якщо вони протягом року здійснили більше трьох продажів товарів через платформу, або продали товари чи послуги на суму понад 2 000 євро.
Як раніше повідомляв Інформатор, незважаючи на підвищення цін на електроенергію, українські тарифи для населення все ще далекі від ринкових. Однак зростання тарифів не має залишити без захисту вразливі домогосподарства. Про це йдеться у Меморандумі України з МВФ.
Бюджетна декларація на 2026-2028 рр. затверджена урядом 27 червня 2025 року передбачає девальвацію гривні до долара до 44,8 грн/$1 на кінець 2026 року та 45,8 грн/$1 на кінець 2028 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.