Як ВПО отримати пільгову іпотеку: які умови державного кредитування на житло

Читать на русском

Стало відомо, як ВПО можуть купити житло за програмою єОселя

Читать на русском
ВПО зможуть придбати житло за програмою єОселя
Іпотека

Стало відомо, як ВПО можуть купити житло за програмою єОселя

Вимушено переміщені особи зможуть придбати житло за програмою "єОселя". Це державна програма, яка передбачає пільгову іпотеку. Стало відомо, які умови для такого кредитування для покупки житла.

Про це розповіли в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій. Зазначається, що з 1 серпня 2023 року на пільгове іпотечне кредитування можуть розраховувати більше громадян (на першому етапі це були лише військові, медики, педагоги тощо). Зокрема, переселенці також можуть скористатися таким пільговим кредитуванням для покупки нового житла.

В уряді пояснили, що Вимушено переміщені особи мають можливість придбати житло за програмою "єОселя" на таких умовах: кредитування на термін до 20 років під фіксовану відсоткову ставку 7% річних у гривні. Важливо, що предметом іпотеки також можуть бути майнові права на:

  • Житло, яке будується в акредитованих уповноваженими суб'єктами (банками) об'єктах;
  • Зареєстроване відповідно до законодавства житло, яке розташоване в багатоквартирних будинках, було прийнято в експлуатацію не раніше, аніж за три роки до моменту укладення кредитного договору.

Хто може взяти участь в кредитній програмі:

  • Громадянин України;
  • Вік від 18 років на момент оформлення кредиту і до 70 років на дату погашення позики;
  • Платоспроможна особа;
  • Громадянин, який не володіє нерухомістю, площа якої більша за 52,5 квадратного метра на одну особу + 21 квадратний метр на кожного наступного члена родини;
  • Громадянин, проти якого не запроваджені санкції.

Важливо зауважити, що є нерухомість, яку не будуть враховувати. Йдеться про ті об'єкти, які знаходяться в районі проведення активних бойових дій, або на території, яка перебуває в тимчасовій окупації.

Як стати учасником програми "єОселя":

  • Подати заявку через застосунок Дія (інструкцію можна побачити за посиланням);
  • Отримати пропозиції від банків та обрати одну з них;
  • Пройти перевірку даних та документів у банку;
  • Знайти житло, яке плануєте придбати, та забрати необхідні для цього документи;
  • Укласти договір з банком;
  • Укласти договір купівлі-продажу обраного житла.

Деталі можна дізнатися за посиланням.

Іпотека в Україні

Перша заступниця очільника Глобус Банку Олена Дмітрієва розповідала, що за період повномасштабної війни банки в Україні знизили ставки за іпотечними кредитами. Падіння становило 3%. Його причиною стало зменшення облікової ставки НБУ до 20%. Що стосується попиту на нове житло, то, за словами експертки, він є, але не такий вже й великий. Олена Дмітрієва вважає, що іпотечне кредитування скоро пожвавиться на "первинному ринку" житла. За її розрахунками, після зниження іпотечних ставок кількість виданих банківських кредитів на житло до кінця поточного року може збільшитися на 20%, але активніший розвиток іпотеки може припасти на першу половину 2024 року.

"Зниження облікової ставки стало поштовхом до активізації кредитування. Насамперед – іпотеки, яка не може розвиватися в умовах високих процентних ставок", - зазначила Дмітрієва.

Також раніше економіст Олександр Охріменко пояснював, чому нерідко банки можуть відмовляти громадянину в отриманні іпотеки за програмою "єОселя". Зокрема, пояснив експерт, це може статися й через те, що люди не можуть надати документи про "білу" зарплату. Тобто, на словах людина каже про великий дохід, але довести це документом не може. 

"Окрема проблема виникає у ФОПів, які показують грошовий оберт понад мільйон гривень Але для банку це не аргумент. До уваги приймається не оберти підприємства, а його зарплата, з якої платиться єдиний соціальний внесок. Офіційно у багатьох ФОПів вона мінімальна", - пояснив експерт. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.