В Україні існує близько десятка популярних сортів картоплі!
Картопля - одна з найпоширеніших харчових культур в Україні. Існує безліч страв, які з неї готують, однак і сортів картоплі існує безліч. Інформатор розповість, які види "потати" бувають, та які страви з них найкраще готувати.
В міжнародній практиці заведено використовувати розподіл сортів картоплі, за кулінарними типами, на чотири групи. Кожна група, що характеризує основні показники належності до того чи іншого типу, позначається латинською літерою (А, В, С, D).
Тип А - салатний тип. До цього кулінарного типу належать бульби зі щільним м’якушем та водянистою текстурою. Картопля не розварюється, має досить низький або середній вміст крохмалю. Такі бульби використовують в приготуванні салатів, супів та для консервування.
Тип В - розварюється слабо, підходить для приготування чіпсів. Сюди входять сорти картоплі, бульби яких характеризуються помірно щільним м’якушем, слабкою борошнистістю та середньою водянистістю. Бульби дещо розваристі. При обсмаженні, шматочок бульби стає м’яким із хрусткою скоринкою. При варінні, в кінці процесу, такі бульби стають крихкими.
Тип С - використовують переважно для приготування картоплі фрі. До цього кулінарного типу входять сорти картоплі, бульби яких дуже розварюються, мають м’який м’якуш та середню борошнистість. Для бульб характерна універсальність в приготуванні різних страв, таких як – картопляне пюре, супи-пюре, запечена картопля.
До кулінарного типу D - сильно розварюється, використовують для пюре - належать сорти, бульби яких повністю розварюються та характеризуються значною борошнистістю. Не водянисті та мають пухку консистенцію після кулінарної обробки.
Розсипчастість картоплі залежить від вмісту в складі крохмалю. Чим його менше, тим структура щільніше і при варінні не буде розсипатися.
Середньостиглий незвичайний на вигляд сорт картоплі, оскільки бульби мають фіолетовий колір. Цей сорт вважається делікатесом, оскільки має горіховий присмак. Також сорт цінують за лікувальні властивості й набір антиоксидантів, каратиноїдів, вітамінів С та Е. Чудово підійде для салатів і супів.
Середньостиглий сорт картоплі. Він має високі смакові якості. Сорт росте на родючих ґрунтах з достатньою вологою. Найчастіше має розові бульби з кремовою м’якотю. Також підійде для смаження та тушкування в духовці.
Відноситься до середньоранніх, має великі, овальної форми жовті бульби й гладеньку, тонку шкірку. М’якуш жовтуватого кольору, соковита, м’яка, з невеликою кількістю крохмалю. Тому картопля непридатна для приготування пюре.
Дуже ранній сорт, зріє за 70-80 днів, має хорошу смакову якість. Найперше з'являється на ринках у якості молодої картоплі, можна варити та запікати, дуже ароматна!
Це середньоранній сорт картоплі високої врожайності. Відрізнити її просто - картопля має фіолетові або рожеві "вічки". Підходить для приготування будь-яких картопляних страв, також підійде для приготування пюре.
Для смаження підходить картопля з гладкою шкіркою без шорсткостей. Добре підходять для смаження невеликі довгасті або овальні бульби - вони не розвалюються при смаженні і при цьому м'які всередині. Якщо ви не знаєте сорт картоплі, орієнтуйтеся на структуру шкірки.
Серед сортів чудово смажаться:
Повітряне пюре виходить з картоплі з шорсткою або тріснутою шкіркою. Крохмалиста картопля при нарізуванні липне до ножа і залишає на ньому наліт з крохмалю. Якщо ж помилилися з сортом, краще не робіть пюре з невідповідною картоплею. Воно буде водянистим і з грудками. Ідеально для пюре підходить сорт картоплі Пікассо (вона ж Синьоока). Крім того:
Для супу і салату використовують воскову картоплю, яка не розварюється і добре зберігає форму. Використовуйте сорти з низьким вмістом крохмалю:
Для приготування фрі використовують борошнисті сорти. Визначити їх можна при нарізці: ніж повинен покритися крохмалистим нальотом, а вся обробна дошка буде білою. Серед сортів чудово підійдуть:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.