Як правильно приймати душ: вчені назвали головні помилки

Якою має бути температура води, та скільки триває ідеальний душ.

Лайфхак, здоров'я
Медики дійшли висновку щодо цілющих властивостей душу.

Ми не уявляємо свого життя без щоденного душу. Однак існує багато факторів щодо цього, через які лікарі сперечаються багато років. Інформатор розбирався. 

1. Як часто та як довго приймати душ

Дерматологи дійшли висновку, що оптимальна тривалість перебування в душі - 5-10 хвилин. За цей час слід акуратно вимитись, не завдаючи шкоди шкірі. Цікаво, що більшість дермалотогів схиляються до думки, що найкраще приймати душ через день, аби шкіра не так пересихала. Втім, якщо ви не є власником зневодненої чи надто сухої шкіри, можете сміливо приймати душ щодня, йдеться в матеріалі The Guardian.

2. Чи гарячий душ - це ок 

Дерматологи вважають, що оптимальною температурою під душем є близько 40C. Та залежить від особистих уподобань. Однак надто гарячий душ може пошкодити вашу шкіру, видаляючи захисні жири. Але є безсумнівні плюси: він добре працює при застуді – адже пара відкриває дихальні шляхи. Крім того, після тренування корисно прийняти гарячий душ, оскільки це покращує приплив крові до м’язів, сприяючи відновленню. А от щодо того, що холодний душ стимулює імунітет, однозначних доказів немає.

Під душем не почитаєш Інформатор - це головний недолік!
Під душем не почитаєш Інформатор - це головний недолік!

3. Не мийте голову щодня

В ідеалі цього краще не робити й через день. Надмірне промивання – це зрештою ламкість. Не мийте голову в надгарячій воді, використовуйте теплу, а змивайте прохолодною, для блиску волосся.

4. Що краще душ чи ванна

Перебуваючи в душі, не тримайте голову увесь час під потоком води - це надмірно висушить тонку шкіру обличчя. Також майте на увазі, що в душі вам вдасться краще очиститись, ніж у ванній.

При цьому (зазначимо для тих, хто думає про економію) за 5 хвилин відкритого під напором душу ви спустите пів-ванни, як і за 10 - з меншим напором. І все ж ванна лишається більш дієвим способом зняти стрес, переконані медики. Крім того, під душем не вийде почитати Інформатор. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube