Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Деякі звуки, смаки та аромати сприяють покращенню когнітивних здібностей
Вчені з Нью-Йоркського університету (США) встановили, що музика, парфюми та кава можуть сприяти покращенню когнітивних здібностей.
Дослідження про це опублікував журнал Scientific Reports. Фахівці провели два експерименти із добровольцями. У рамках першого учасника під приємну музику потрібно було виконати тести для оцінки розумових здібностей. У ході другого музичний супровід замінили парфумами та кавою. Потім тести повторили без стимуляторів.
Активність мозку та ступінь внутрішнього збудження під час виконання завдань фіксувалася трекерами на зап'ясті та голові. Також оцінювалися правильні/неправильні відповіді та час реакції добровольців.
Так, результати тестів показали підвищений приріст продуктивності мозку, коли учасники слухали музику, пили каву чи відчували запах приємних парфумів. Зокрема, музичний супровід призводив до найефективніших показників. Чорний напій також помітно покращував когнітивні здібності, але не так сильно. А от парфумерія призводила до найскромнішого збільшення розумових показників.
Минулого року команда музичних терапевтів, неврологів та геронтопсихіатрів при Північно-східному університеті Бостона провела експеримент: вони влаштовували сеанси прослуховування музики у групі людей з деменцією віком від 54 до 89 років, включивши до плейліста треки The Beatles та Брюса Спрінгстіна, класичну музику, а також композиції Х'юберта Хо, співробітника Північно-східного університету. Після кожного сеансу учасники мали оцінити, наскільки знайома їм та чи інша композиція, чи вона сподобалася їм.
Результати восьмитижневих спостережень привели вчених до цікавого відкриття: прослуховування музики збільшувало активність префронтальної кори головного мозку, яка, як правило, найбільше страждає у разі прогресування деменції. Крім цього, композиції, які сподобалися пацієнтам, збільшували цю активність із більшою силою, а найзначніші результати показали ті треки, які учасники експерименту обрали самі.
Вчені зазначили, що на сьогоднішній день вони працюють над тим, щоб музична терапія стала частиною профілактики людей віком від 50 років. Таку програму вже розглядає Національний інститут охорони здоров'я США. А Американська асоціація пенсіонерів активно обговорювала важливість музики під час нещодавньої конференції, присвяченої здоров'ю мозку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.