Прохолодна ванна працює краще. В цьому випадку організм відчуває полегшення на більш тривалий час
Шалена спека, як і голод, зовсім не тітка. Переважна більшість із нас наразі отримали можливість відчути на собі її непростий характер. Звісно, наявність кондиціонера чи вентилятора трохи справу поліпшують, втім не вирішують її остаточно.
Адже, крім як сидіти в приміщеннях, де працюють охолоджувальні повітря системи, нам доводиться бувати на сонці, а комусь - і працювати на подвір'ї. Інформатор розповість, як правильно охолоджуватись так, щоб уникнути теплового удару.
Серед найбільш поширених способів, звичайно, холодний душ. Однак, можливо, ви помічали, що цей спосіб діє рівно до тих пір, поки ви перебуваєте безпосередньо в душі. Щойно ви вийшли і обсохли, тіло знову починає пітніти, таким чином рятуючи вас від перегріву. Адже в ньому знову починає накопичуватись внутрішнє тепло.
Куди більш дієвим способом є розумне охолодження усього організму шляхом занурення в прохолодну воду. Якщо душ змиває піт і охолоджує верхній шар шкіри, занурення в прохолодну ванну, басейн чи водоймище проймає тіло живильною прохолодою значно глибше. Таким чином, ефект буде тривалішим. Товща прохолодної води фактично "виймає" з вас тепло. Однак, не перестарайтеся!
"Таке купання має бути комфортним, тому поступово знижуйте температуру води, а не одразу максимально викручуйте кран в бік синьої позначки", - наголошують в МОЗ.
До всього, є умова. Вода має бути прохолодною, а не крижаною! До речі, холодну воду використовують і як засіб проти зайвої ваги. У ній можна "спалювати" надлишки жирів завдяки високій теплопровідності води. Відомо, приміром, що за 15 хвилин купання у двадцятиградусній воді додатково виділяється 100 кілокалорій.
Можна коротко пірнути з головою, та робити це слід обережно. Крім того, занурюватись слід поступово. Слід спершу намочити ноги, і постояти так декілька секунд. Далі можна опускатись у воду до стегон і так далі - з невеликими часовими інтервалами. Це дозволить не спровокувати судоми на контрасті температур. Особливо небезпечно в спеку одразу й повністю занурюватись на значну глибину.
Шкіра голови є надчутливою, тому її різке охолодження може призвести до спазмів чи стрибків артеріального тиску так само, як перегрівання - до сонячного або теплового удару. Поступове ж охолодження здатне сприятливо вплинути на стан судин. В гіпотоніків це нормалізує низький від спеки та зневоднення тиск, а в гіпертоніків - знизить тиск від перегріву.
Пам'ятайте, не варто сидіти в холодній воді до посиніння. Приймати прохолодні ванни слід не довше 10-15 хвилин. В протилежному випадку ви ризикуєте отримати ангіну чи навіть запалення легенів. Найкраще, звісно, при цьому рухатись, тобто поплавати у відкритому водоймищі чи басейні.
Після чого непогано б обтертися рушником, одягнутися в сухе та випити теплого молока з медом чи навіть гарячого чаю. Останній неперевершено перемагає спрагу в спеку.
Довідка. Тепловий удар - фактично перегрів організму з підвищенням його температури. Сонячний удар є видом теплового.
Раніше Інформатор писав, як тримати водний баланс в спекотні дні, та чому в цей період немає апетиту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.