Як позбутися від постійних нічних кошмарів: поради психотерапевтки

Читать на русском

Якщо у всіх ваших снах повторюється конкретне місце, людина або дія, зверніть на це особливу увагу

Читать на русском
Як позбутися від постійних нічних кошмарів: поради психотерапевтки

Якщо у всіх ваших снах повторюється конкретне місце, людина або дія, зверніть на це особливу увагу

Одним із найпоширеніших симптомів посттравматичного стресового розладу (ПТСР) є нічні кошмари. Наша підсвідомість часто штовхає травму, намагаючись дати їй вихід, наша свідомість — навпаки блокує її, і лише коли ми розслабляємося, дозволяє їй вийти.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на поради психотерапевтки Катерини Галко. 

Зрозумійте ваші сни 

Навіть якщо ви не вірите в те, що сни мають значення, не відкидайте той факт, що деякі типи снів включають деталі, які ваша підсвідомість хоче, щоб ви визнали або пропрацювали. Для тих, у кого повторюються сни, очевидно, що страх і травма все ще діють.

Зверніть увагу на рецидиви. Якщо у всіх ваших снах повторюється конкретне місце, людина або дія, зверніть на це особливу увагу. Це важливо для вашого зцілення, і вам потрібно щось прийняти, змінити або пробачити. Коли ви прокидаєтеся від кошмару, вас часто переповнює страх, що він збудеться. Прийміть, що сон — не реальність, зосередьтеся на кроках, які ви вже зробили для зцілення, і відпустіть страх, що це стане реальністю.

Як подолати нічні кошмари 

Визначте, чого ви насправді боїтеся. Визначте, що в кошмарі насправді є страхом. Це місце, особа (насильник), насильство чи сама подія? Часто кошмари включають подібні обставини, але різних людей або місця. Можливо, саме вчинок є страхом. 

Подивіться в очі своїм страхам. Можливо, вам просто потрібно повернутися до того місця, якщо це справді безпечно і зрозуміти, що воно більше не може нашкодити вам. Можливо, дія уві сні – це те, проти чого ви відчуваєте себе беззахисним, і вам потрібно навчитися захищатися: для когось це піти на курси самооборони, комусь — навчитися плавати, чи подолати якийсь зі страхів: боязнь собак, висоти чи змій. Якщо це окрема особа, тут іноді потрібно буквально зустрітися з людиною і поділитися своїми відчуттями. В інших випадках — вживати юридичних заходів. Іноді потрібно переїхати туди, де вони більше не становлять загрози у вашому житті. Інколи це все разом.

Щоденник снів. Після нічного кошмару знайдіть час, щоб записати деталі. Якщо ви часто уві сні повторюються деталі, спробуйте розібрати й вирішити, чому вони завжди є частиною ваших кошмарів. Цей метод допоможе дізнатися, що насправді викликає страх і як з ним боротися.

Визначте свої тригери. Ви бачите такі сни щодня чи лише періодично? Якщо вони виникають лише періодично, то, швидше за все, це провокують певні речі в вашому повсякденному житті. Почніть спостерігати, брати до уваги та вносити зміни, щоб допомогти усунути тригери зі свого життя. 

Зверніться за професійною консультацією. Це справді важливий крок для подолання ПТСР, зокрема нічних кошмарів. У вас з'явиться об’єктивна сторона, яка допоможе вам розібратися. Психотерапевти чи психіатри також зможуть дати вам інші перевірені методи для полегшення. Такі речі, як сонна терапія, ліки проти депресії, тривоги чи безсоння, можуть допомогти. Однак їх мають призначати професіонали, з огляду саме на вашу ситуацію.

Якщо вам потрібна консультація з психологом, можете скористатись інтернет-платформою психологічної допомоги «Розкажи мені». Вона  працює цілодобово. Для того, щоб поговорити з психологом чи психотерапевтом потрібно коротко описати свій запит і надіслати заявку через сайт tellme.com.ua. Консультації проводяться безкоштовно в режимі онлайн.

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, подолати психологічні травми можна за допомогою 12 простих вправ.

Також Інформатор писав, як допомогти людині пережити втрату близьких.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.