Втік з частини та закликав правоохоронців спіймати себе: ДБР затримало в Харкові дезертира-жартівника

Читать на русском

Чоловік записував в соцмережах провокативні відео, де жартував над тим, що його не можуть знайти

Читать на русском
ДРБ спіймало дезертира-жартівника
Жарти скінчилася: тепер дезертирові загрожує до 10 років тюрми

Чоловік записував в соцмережах провокативні відео, де жартував над тим, що його не можуть знайти

Однією з ключових проблем сьогоднішньої України є обмеженість людського ресурсу для мобілізації, адже геть не всі чоловіки бажають йти на війну. Так, в п'ятницю, 22 вересня, Державне бюро розслідувань (ДБР) спіймало дезертира. Чоловік прослужив деякий час, після чого втік з частини та переховувався в Харкові.

Більше того: хлопець вирішив покепкувати та познущатися з правоохоронців. В соцмережах він викладав відео, де закликав шукати його активніше, повідомляє пресслужба ДБР. 

Так, слідчі органи стверджують, що молодий чоловік потрапив до війська під час мобілізації. Він пройшов підготовку, після чого був розподілений до військової частини. Деякий час хлопець служив у Полтаві, однак потім зрозумів, що військова служба - то не його.

Прийнявши таке рішення, чоловік самовільно залишив своїх побратимів та покинув розташування. Він переїхав з Полтави до Харкова та почав там переховуватися.

Втім, "переховуватися" - це не зовсім коректне слово. Схоже на те, що хлопець взагалі не боявся наслідків своїх протиправних дій. Ба навіть більше: він записував у соціальні мережі відеоролики, в яких "тролив" правоохоронців та закликав їх шукати його активніше. Окрім цього, дезертир навіть "допомогав" слідчим органам, заявляючи, що він перебуває в Харкові.

"Хлопці, за що ви бабки (гроші - ред.) отримуєте? Працюємо! Ловимо мене! Давайте! Не сидимо на халяву просто так на казенних грошах від держави!", - в такому зухвалому ключі утікач звертався до правоохоронців. 

Сказано - зроблено. Провівши всі необхідні слідчі дії, ДБР затримало жартівника у Харкові біля місця його проживання. 

За підсумками цієї ситуації в ДБР, де, очевидно, цінять добрий гумор, відповіли в тому ж ключі. Там змонтували жартівий ролик в "меметичному стилі" та виклали його у своїх соцмережах.

Втім, веселого тут насправді дуже мало. Чоловікові повідомлено про підозру за статтею 407 КК України. Наступні 10 років він, скоріше за все, проведе за ґратами. 

Українці масово ухиляються від служби в ЗСУ 

Зазначимо, що випадок з цим хлопцем-дезертиром не є чимось унікальним - хоча відвертий та відкритий "троллинг" правоохоронців (мовляв, ану спіймайте мене) зустрічається й справді досить рідко. Втім, багато українських чоловіків не бажають йти на війну та усіма можливими способами стараються ухилитися від цього.

Так, СБУ постійно рапортує про викриття все нових і нових каналів нелегального перетину кордону. Чоловіки, що бажають покинути територію України, йдуть пішки та вбрід, перепливають ріки та озера в гідрокостюмах, намагаються переплисти кордони на надувних матрацах, використовують навіть "транспорт" у вигляді коней тощо. Наразі невідомо, скільком вдалося залишити Україну таким чином, однак в будь-якому разі явно йдеться мінімум про десятки тисяч осіб.

Ще більше людей змогли виїхати, користуючись підробними документами або "фейковими" довідками з ТЦК (військкоматів). Після відомої історії зі скандальним одеським воєнкомом-корупціонером Борисовим президент Зеленський особисто доручив провести перевірку всіх військкоматів та ВЛК. Відкрито вже сотні кримінальних проваджень, майже щодня відкриваються нові. 

При цьому з боку держави реакція на все це - принаймні, публічна - є досить жорсткою. А тим чоловікам, які нелегально покинули Україну, погрожують карами від екстрадиції до тюремних строків. Очевидно, що таким чином навіть ті, хто, можливо, вагалися, тепер точно в будь-якому разі вже ніколи не повернуться додому. 

Окрім цього, відкрито майже 7,5 тисяч кримінальних проваджень щодо ухилення від мобілізації. Найбільше ухилянтів в Закарпатській області. Слідом йде Дніпропетровська, Миколаївська та Львівська області. В десятку входять також Волинська, Вінницька, Чернівецька, Харківська, Рівненська та Тернопільська області.

Раніше за ухилення від мобілізації суди, як правило, присуджували умовний строк - зазвичай це було 3 роки. Однак зараз ситуація змінилася, і тепер все частіше ухилянти отримують реальні покарання та відбувають свої терміни в буцегарні. Втім, окремі чоловіки навіть вважають, що краще "тихенько пересидіти" буремні часи в ув'язненні, аніж загинути чи покалічитися на фронті. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.